Přes opatrný vstup do zápasu bylo jasné, že oba týmy preferují spíše ofenzivní hokej. Přesto se jako první radovali hosté. Skóre již v 9. minutě otevřel Škumát, který tak zužitkoval přihrávku Lhotského.

Také ve druhé třetině se hrál obdobný hokej a nic nenasvědčovalotomu, že domácí mužstvo nakonec zkolabuje. Nejdůležitější se nakonec ukázalo být dění na šternberském ledě mezi 26. a 31. minutou. Během necelých pěti minut totiž Nový Jičín nasázel domácím čtyři branky. Psychicky zlomení domácí ztratili na důrazu a hosté kontrolovali hru.

Poslední čtvrtina byla v režii hostů, kteří zdecimovanému Šternberku přidali tři branky, čímž zařídili jejich nejvyšší porážku ve druhé lize.

„Hrajeme útočný hokej a někdy se to takhle nepovede,“ nedělal si z debaklu přehnanou hlavu manažer Jan Trunda. „Pro diváky je to zajímavý výsledek. Ale pro nás na lavičce je to k zbláznění,“ přiznal a pokračoval: „Dostali jsme tři rychlé góly a zbytek zápasu jsme odehráli bez odporu. Hosté byli lepší, ale úplně tak jednoznačný zápas to nebyl.“

Novojičínský trenér David Handl mohl být spokojen. „Oba gólmani chytali dobře, proto nikoho nenapadlo, že utkání skončí takovým rozdílem. Ve druhé části jsme ale dali rychlé branky za sebou a to rozhodlo,“ přiblížil kouč a dodal: „Začali jsme lépe bruslit a kombinovat a hlavně víc střílet, takže soupeře jsme vyloženě přestříleli.“

Přesto musí stále řešit problémy se sestavou. „Ve Šternberku jsme hráli jen s pěti beky a vypadá to, že tak nastoupíme i v neděli. Přestože máme jistotu postupu do play off, nechceme zbylé utkání podcenit,“ uzavřel Handl.

HC TJ Šternberk – HC Gedos Nový Jičín 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)

Branky: 9. Škumát (L. Lhotský), 26. L. Lhotský (Škumát), 27. Gulda (M. Tomášek), 30. Glabazňa (Andrýsek), 31. L. Lhotský (Uhlár), 45. Tomášek (Glabazňa), 50. Andrýsek (L. Lhotský), 60. Skaloš (Slabý), vyloučení: 11:8, OK Uhlár (Nový Jičín), bez využití, poměr střel: 36:41.

Šternberk: Tomášek - Stříteský, Vlček, Klauda, Hruška, Fekiáč - Jurák, Hrbatý, Zima - Poledna, Vích, Kohút - Šimo, Trunda, Hradecký. trenér Lubomír Fischer

Nový Jičín: Šrámek - Slabý, Andrýsek, Pokora, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Uhlár, Škumát, Lhotský – R. Toman (25. Tomášek), Glabazňa, M. Toman. Trenér David Handl

Ostatní výsledky II. ligy, skupiny Východ - 31. kolo: Hodonín – Orlová 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), Opava – Karviná 5:3 (2:2, 1:1, 2:0), Přerov – Valašské Meziříčí 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), Blansko – Technika Brno 2:7 (1:3, 1:2, 0:2), Uničov – Kroměříž 7:4 (3:0, 3:2, 1:2).