Hokejisté nedali Bobrům šanci

NOVÝ JIČÍN - HC GEDOS Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1 (1:0, 3:0, 0:1).

29.9.2007

Petr Macháček (č. 26) z týmu GEDOS Nový Jičín doráží do odkryté branky střelu Luďka Lhotského, kterou gólman Valašského Meziříčí vyrazil pouze před sebe. Foto: hcnj.cz – Petr Kocián

Hráči Nového Jičína měli možnost poprvé v nové sezoně druhé hokejové ligy, skupiny východ, představit se na domácím ledě. Navíc se soupeřem, se kterým odehráli generálku, která domácím moc nevyšla, když nakonec prohráli 2:7.

Nový Jičín v nových dresech od úvodního hvizdu dokazoval, že nedá nic zadarmo. Přestože do utkání nezasáhli marodi Kabeláč, Koloničný a Jakubu, měl utkání pevně ve svých rukou. Bobři tlaku odolávali jen do 12. minuty, kdy Lhotský dorážel vyraženou střelu, kterou na gólmana hostí vyslal Macháček. Ve 23. minutě si oba hráči vyměnili pozice (2:0). Druhá třetina tak pokračovala podle stejného scénáře. Branky přidali ještě Uhlár a druhou trefu zaznamenal Lhotský. Hosté se uchýlili především k tvrdým střelám, ale jejich plánu vystavil stop domácí Šrámek. Radost z čistého konta mu pokazil až tři minuty před koncem Štraub.

Trenér Gedosu David Handl mohl být spokojen. „Utkání s Valašským Meziříčím jsme samozřejmě chtěli vyhrát i proto, že jsme se poprvé představili domácímu publiku. Na klucích bylo vidět, že k tomu přistoupili velmi zodpovědně a makali jako tým. Byli jsme lepším celkem a soupeři jsme nedali moc šancí.“

To, že by během zápasu šlo o nějakou odplatu za utkání s Bobry ještě před začátkem sezony, rázně vyvrátil. „To určitě ne! Přípravná utkání jsou od toho, abychom si nacvičili určité varianty a aby dostali příležitost všichni hráči. V mistrovském utkání už nemůžeme nic zkoušet. Tam už musíme jít cílevědomě za každým bodem,“ zdůraznil Handl.

Branky: 12. Lhotský (Macháček) , 23. Macháček (Lhotský), 33. Uhlár (Gulda), 36. Lhotský (Sluštík) – 57. Štraub (Dědek). Vyloučení: 8:10, 10 minut Macháček. Využití: 1:0. Poměr střel: 36:24. Diváci: 500.

Nový Jičín: Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Pokora - Sluštík, Macháček, Lhotský - Glabazňa, Škumát, Toman - Uhlár, Skaloš, Červenka – 54. Štursa. Trenér David Handl

Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zrník, Zavrtálek, Růčka, Krisl, Zientek, Bezouška - Dědek, Dvořák, Matějný - Ašer, Štraub, Tesařík - Sedlák, Martiník, Vaněček. Trenér Jan Klacl

29.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté HC Tatry Kopřivnice darovali krev v krevním centru v Ostravě-Porubě.
18

PATRIK FULNEK přispěl k výhře nad pražskou Duklou, ve které působil jednu sezonu, sedmi góly.

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Druhé derby v sezoně mezi druholigovými hokejisty Kopřivnice a Nového Jičína, které shlédlo devět stovek diváků, nabídlo drama až do závěrečné sirény, tři větší tresty, ale na konci pak znovu novojičínskou radost. Hostující Ďáblové totiž stopli Tatru i podruhé v sezoně a díky pátému vítězství v řadě si drží výtečné 3. místo.