HC Kopřivnice - HC Studénka 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Lví podíl měl na bodech i exligový Libor Polášek. Právě zkušený třiatřicetiletý hráč poprvé rozvlnil v 7. minutě síť za studéneckým gólmanem Pastorkem. Ještě do přestávky ho napodobil spoluhráč Jakub Fojtík. To hostující hráči měli smůlu na Chlada, který v kopřivnické svatyni pomohl svými výkony k tomu, že na konci první třetiny vedli domácí 2:0. Podobný obrázek panoval na ledě i po přestávce ve druhém dějství. Pastorka nejprve překonal Mičulka a po šesti minutách podruhé v utkání Polášek. Tím zápas pro gólmana hostí skončil a do brány se postavil Válek. Jeho už Kopřivničtí hráči nepokořili, ačkoli i v poslední části hry k tomu měli několik dobrých příležitostí.

„Náš gólman je vynikající, na něm stavíme svoji hru,“ přiznal na adresu Chlada kopřivnický kouč Vladimír Slovák. Potvrdil, že zápas se Studénkou je derby, ve kterém se navíc Kopřivnici na domácím ledě v poslední době moc nedařilo. „Jsem proto rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Myslím, že od druhé třetiny bylo vidět, kdo je lepším mužstvem,“ dodal Slovák.

Na lavičce soupeře stál Stanislav Kacíř starší, který již před utkáním upozornil hráče na Chladovy kvality. „To se také potvrdilo, likvidoval nám samostatné nájezdy a zkušení hráči jako Polášek nám dávali branky,“ řekl Kacíř. S prohrou o čtyři góly byl nakonec spokojen. „Máme mladé kluky, nezkušené, a tak jsem byl s jejich výkony vcelku spokojen.“

Branky: 7. Polášek (F. Horák), 18. J. Fojtík (Pelikán), 28. Mičulka (Chalupa), 34. Polášek (Man), vyloučení: 7:8, navíc Bílek (Studénka) 10 OT, využití: 1:0, poměr střel: 32:24, rozhodčí: Brada - Kret, Živčák, diváci: 120.

Kopřivnice: Chlad - Polášek, F. Horák, Kladiva, Sedlák, Pelikán, Jedlička, Sopuch - O. Sluštík, Man, Třeštík - D. Opačitý, Chalupa, Novotný - J. Fojtík, M. Opačitý, Mičulka - Frais. Trenér Vladimír Slovák

Studénka: Pastorek (34. Válek) -Jakeš, Kubáč, Najman, Kuděla, Mikeska, Honusek, Homola - Kaňovský, R. Fojtík, Urbanec - Bílek, Lošák, Chmel - Lošák, Stoček, Marcel Palacký - Janečka, Schneider, Bolf. Trenér Stanislav Kacíř st.

Ostatní výsledky 3. kola: Frýdek -Místek - Horní Benešov 4:4, Rožnov p. R. - Krnov 4:8.