HC Uničov – HC Gedos Nový Jičín 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

O všem důležitém tak rozhodla druhá část, respektive polovina střetnutí. Branka novojičínského Skaloše po asistenci Slabého, navíc ve vlastním oslabení, znamenala studenou sprchu pro domácí hráče. Další ránu pod pás museli rozdýchat po pěti minutách, když vedení hostů navýšil opět Skaloš, tentokrát po asistenci Macháčka. A aby domácí na druhou část jen tak nezapomněli, přidal třetí zásah Lhotský.

Ve třetí třetině Nový Jičín hlídal své tříbrankové vedení. Zdecimované domácí poslal do kolen přesným zásahem Jakubů a bylo po zápase.

„Místo, abychom dali gól, tak jsme v dlouhé přesilovce inkasovali. Hosté ale hráli velmi dobře a nepustili nás do vyložených šancí,“ přiznal asistent trenéra Uničova Jiří Paška.

Hanákům se v posledních zápasech vůbec nedaří střelecky. Kromě přestřelky s Kroměříží (7:5) nováček nedokáže dát víc než dva góly. „Dá se říct, že je to náš největší problém,“ přiznal Paška. Uničovští hokejisté tak zůstávají poslední a navíc se prohlubuje jejich ztráta na soupeře z dolní poloviny tabulky.

Spokojení byli hosté, což potvrdil i novojičínský asistent trenéra Josef Doboš. „Určitě. Potvrdili jsme roli favorita. První třetina skončila bez branek. Domácí hned od začátku chtěli hrát kvalitně a možná se nás snažili i zastrašit. Rozhodující byla část druhá, kdy jsme opravdu hráli dobře, jednoduše, a taky jsme proměnili své šance,“ popsal Doboš.

Také on přiznal, že tak hladké vítězství nečekal, neboť když přijel Uničov v 5. kole do Nového Jičína, bylo to podle jeho slov úplně jiné utkání, i když nakonec skončilo 4:3 pro domácí. „Byli jsme hodně překvapeni. Když přijel Uničov k nám, tak hrál dobře. Hodně se uzavřel ve vlastní obranné třetině a na nás bylo dobývat jeho bránu. Nyní ale chtěli rozhodnout hned v úvodním tlaku,“ uzavřel Doboš.

Branky: 28. Skaloš (Slabý), 33. Skaloš (Macháček), 37. Lhotský, 49. Jakubu (Slabý), vyloučení: 6:7, bez využití, v oslabení: 0:1, rozhodčí: Klimetský – Velinský, Wesley.

Uničov: Štůrala - Loužek, Spurný, Daloš, Sršeň, Martinka, Rajnoha, Šindler, Jurča, Komínek, Dobrý, Heča, Šimek, Tomáš, Lehečka, Kočan, Baláž, Opletal. Trenér Tomáš Sršeň

Nový Jičín: Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Toman, Kabeláč - Uhlár, Škumát, Lhotský. Trenér David Handl