HC Gedos Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

První třetina začala náporem hostí, kteří předčili domácí hráče hlavně v bruslení. Již ve 3. minutě se tak k puku přímo z buly dostal volný Stejskal, který dělovkou otevřel brankový účet zápasu. Domácí se k přímému ohrožení prostějovského gólmana dostávali jen sporadicky, a tak zkoušeli štěstí z větší vzdálenosti. Pokusy Robina Gebauera ani Guldy ale svůj cíl nenašly. Domácí nakonec vysvobodila až siréna ukončující první část. „Hosté nastoupili ve velkém stylu, my jsme naopak hráli zakřiknutě a místy až naivně. Branku dostala třetí lajna, které se první dvacetiminutovka příliš nevyvedla,“ řekl trenér Nového Jičína Petr Kneblík. „První třetina byla jednoznačně naše,“ řekl prostějovský kouč Petr Zachar.

Druhá třetina začala stejnými bruslařskými kousky Jestřábů. Ve 23. minutě se opět radovali Hanáci, když skóroval z nenápadné akce Patrik Šebek a za dalších pětadvacet sekund Duba – 0:3. Domácí se ale nesložili a hostům se začali vyrovnávat. Předzvěstí změn byla opět jedovatá střelaRobina Gebauera od mantinelu. Domácí poté hostům předvedli, jak se hrají přesilovky. Ve 29. minutě využil Gedos početní výhodu již po 7 sekundách. To Pavel Zedník našel Chvostka a stadion poprvé vybuchl – 1:3. Za deset minut, opět v přesilovce, našel Robin Gebauer zpoza brány Pelikána a bylo to o jednu branku – 2:3. Tentokrát to byli hosté, kteří sirénu přivítali s oddychem. „Ve druhé části jsme se dostali do tempa, srovnala se hra a my konečně začali hrát hokej,“ doplnil Kneblík. Ve druhé třetině jsme začali vymýšlet opravdu hlouposti a nabídli hostům přesilovky za fauly v útočném pásmu. Takhle to opravdu nešlo dál,“ přiznal Zachar.

Hostům nakonec vyšel také vstup do poslední dvacetiminutovky. Ve 44. minutě nahrál od mantinelu Osina na Smejkala, který s pomocí tyče opět zvýšil – 2:4. Jenže chuť domácích byla velká. Ve 45. minutě využil přesilovku Hruška, jehož nához na bránu zapadl až za Sedláře – 3:4. Přestože měli domácí místy velký tlak, skóre se měnilo již jen jednou. V 51. minutě dal výsledku definitivní podobu David Šebek, který z první proměnil přihrávku Patrika Šebka zpoza brány – 3:5. „Opět nám nevyšel začátek. Po zbytečné chybě nás hosté potrestali a zbytek utkání de facto kontrolovali. Celkově mám ale pocit, že předvedená hra jde nahoru,“ dodal Petr Kneblík. „Před třetí části padaly v kabině hodně ostrá slova. Naštěstí si to kluci vzali k srdci a nedělali hlouposti. Závěr si myslím, že jsme odehráli v poklidu,“ uzavřel Zachar.

Branky a nahrávky: 29. Chvostek (P. Zedník), 39. Pelikán (R. Gebauer), 45. Hruška - 3. Stejskal (Duba), 23. P. Šebek (D. Šebek, Čuřík), 23. Duba (Osina, Kolibár), 44. Smejkal (Osina), 51. D. Šebek (P. Šebek, Osina), vyloučení: 5:8, využití: 3:0, v oslabení: 0:0, rozhodčí: Jeřábek

Nový Jičín: Kozák – Toman, Pelikán, Brynecký, R. Částečka, Skaloš, Horák, Hruška, Tomášek, Macháček, Gebauer, Štěpjak, Hradil, Slavík, Gulda, P. Zedník, Chvostek. Trenér Petr Kneblík

Prostějov: Sedlář – Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Peštuka, Halouska, Tomiga, Stejskal, Duba, Ševčík, P. Šebek, Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý, D. Šebek, Jedlička, Žajgla. Trenéři Petr Zachar a Juraj Jurik