HC Nový Jičín – HC Uherské Hradiště 4:3 p. p. (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)

V utkání, v němž měli domácí od začátku převahu, doplatil Nový Jičín na svou špatnou střeleckou potenci. Toho využili hosté, kteří šli v 19. minutě, po střele Mikeše přímo z buly, do vedení – 0:1.

Hosté, jež v posledních zápasech prohrávali po velkém debaklu, byli při chuti a snažili se z překvapených domácích dostat co nejvíce. Nový Jičín ale dokázal, že doma nevyhrává náhodou, když ve 26. minutě zařídil Gebauer vyrovnání – 1:1.

Poslední třetina začala pro domácí typicky. V 52. minutě otočil výsledek Toman a o minutu později pojistil vedení Macháček – 3:1. Jenže hosté své zbraně ještě nesložili. V 60. minutě snížil Sakrajda a závěr sliboval velké drama. Hosté nakonec využili power-play, když šest sekund před koncem srovnal Andrýsek – 3:3.

V boji o druhý bod nakonec uspěli domácí, kteří ve 4. minutě nastavení vyhráli brankou Hrušky. Hosté sice signalizovali, že puk neprošel celým objemem za brankovou čáru, ale hlavní sudí si stál za svým – 4:3.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Opět jsme neproměňovali šance. Za stavu 3:1 i za stavu 3:2 jsme měli téměř stoprocentní šanci, ale opět jsme nedali. Soupeř se pak dostal k nám do třetiny a vyrovnal. Vítězství v normální hrací době jsme neuhájili díky naší nedůslednosti a nedisciplinova­nosti.

Branky a nahrávky: 26. Gebauer (Macháček), 52. Toman M. (Gulda), 53. Macháček, 64. Hruška – 19. Mikeš, 60. Sakrajda (Piluša, Sladký), 60. Andrýsek (Mikeš, Piluša), vyloučení: 8:11 – 5 min. + OK Gulda – Sakrajda, využití: 3:1, v oslabení: 0:1, poměr střel: 32:22, rozhodčí: Jeřábek

Nový Jičín: Kozák – Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík – Skaloš, Macháček, Kabeláč – Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec – Tomášek, Toman M., Zedník – Uhlár. Trenér Petr Kneblík

Uh. Hradiště: Jedlička – Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Sakrajda, Mikeš, Kundera, Schuster, Kotačka, Červenka, Nesrsta, Měšťánek, Šudoma, Karpíšek. Trenér Petr Sakrajda