HC Studénka – HC Frýdek-Místek 4:6 (0:2, 4:2, 0:2)

Začátek utkání si svěřenci Tomáše Špačka ani lépe představit nedokázali. První střela na branku domácích z hole Jaroslava Kopáče znamenala v čase 0:28 vedení Frýdku-Místku 1:0. Hosté byli nadále při chuti a na konci 11. minuty to bylo rázem o dvě branky. To Kameník našel přesnou přihrávkou volného Bolka, který tak využil přesilovou hru. Další branky se diváci v úvodní třetině již nedočkali.

Tak, jako vyšel úvod zápasu hostům, tak se na začátku druhé části hry zadařilo domácí družině. Ve 22. minutě nejprve snížil Tomášek a o dvě minuty později bylo zásluhou Mičulky srovnáno – 2:2. Utkání bylo rázem pro fanoušky obou táborů napínavější. V polovině zápasu našel Zapletal přesnou přihrávkou najíždějícího Mertu, který opět poslal hostující tým do vedení. Frýdečtí se za další dvě minuty zásluhou Křiváka dostali podruhé v zápase do dvoubrankového vedení, jenže ani tentokrát se domácí nevzdali a ještě do konce druhé třetiny bylo srovnáno. Ve 33. minutě snižoval na rozdíl jediné branky Tomášek a vyrovnání přišlo v čase 39:28 z hole Kaňovského.

Favorit zápasu se s nerozhodným výsledkem smířit nehodlal. V závěrečné dvacetiminutovce na svého soupeře doslova vletěl a ve 44. minutě překonal brankáře Válka popáté Sztefek. Domácí stále bojovali o co nejlepší výsledek, jenže pozorná obrana Frýdku-Místku statečně odolávala. Minutu před koncem střetnutí se tým trenéra Miroslava Škumáta rozhodl ke hře bez brankáře a Zapletal pečetil střelou do prázdné branky výhru hostí. Radost frýdecko-místeckých hokejistů byla po utkání rázem dvojnásobná, jelikož jejich největší soupeř z Karviné na ledě v Kopřivnici pouze remizoval 4:4. Pohled do tabulky znamená, že hokejisté Frýdku-Místku mají teď před Karvinou dvoubodový náskok.

Do konce soutěže zbývají jen dvě kola. O vítězi krajské ligy může rozhodnout již sobotní vzájemný duel Frýdku-Místku s Karvinou. Hraje se ve VSH od 17 hodin a nejen celý realizační tým, ale především hokejisté Frýdku-Místku věří, že je fanoušci přijdou povzbudit v co největší návštěvě. „Přijďte nás povzbudit. Kluci vaše hlasivky, které je poženou za kýženým vítězstvím, moc potřebují,“ řekl Mario Schüller z frýdecko-místeckého oddílu. Pokud by hokejisté Frýdku-Místku v sobotním podvečeru zdolali tým Karviné, čekala by je tak baráž o postup do II. ligy.

Branky: 22. Tomášek (Bílek), 24. Mičulka (Holaník), 33. Tomášek (Bílek), 40. Kaňovský (Holaník) – 1. Kopáč, 11. Bolek (Kameník), 29. Merta (Zapletal), 31. Křivák (Sluštík), 44. Sztefek (Kopáč), 59. Zapletal (Sluštík, Merta). Vyloučení: 7:5, využití: 1:1, diváci: 129.

Frýdek-Místek: Urbánek – Novák, Sýkora, Trubka, Ledvoň, Bolek, Kameník, Zapletal, Kopáč, Merta, Sluštík, Sztefek, Křivák, Wlaka, Janečka, Blucha, Pauliak. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)