Od začátku utkání byli domácí lepším týmem na ledě a dávali to patřičně najevo. Velkou překážkou se však ukázal hostující Chlad v brance Kopřivnice. To, na co diváci čekali, odstartoval na začátku 6. minuty Zapletal, který se po samostatném úniku z levého křídla natlačil před hostující branku a otevřel skóre zápasu. Hráče úvodní branka povzbudila a v čase 7.59 se ozval z hlediště Víceúčelové sportovní haly další mohutný výkřik, když Zapletal zužitkoval souhru s Kopáčem a zvýšil na 2:0. Po druhé brance začal kousat i soupeř, ale Urbánek byl bezchybný. Frýdecko-Místecký tlak byl ohromující, ale Chlad v brance Kopřivnice čaroval. Hráči Kopřivnice si taky dokázali vytvořit šance a jednu takovou využili v 16. minutě Pokorný. Po inkasované brance se hrálo něco málo přes minutu, když zaúřadoval v obranném pásmu Kopřivnice Merta, který díky přesné přihrávce Zapletala přidal třetí branku. Na začátku 19. minuty přihrál Křivák na hůl Sztefka, a ten zvýšil na 4:1.

Do druhé třetiny již nastupovali sebevědomí domácí jako favorité. Na začátku 26. minuty se opět radovali. Pátou branku přidal Křivák, který dokázal využít přihrávky od Sztefka a Ružbašana. Další branky se diváci dočkali až při hře čtyři na čtyři, když Kameník dokázal potrestat chybu hostující obrany a upravil na 6:1. Po šesté brance přenechal Chlad své místo v brance Gebaeurovi, který nezačal příliš dobře. Ve vlastním oslabení přidal Merta sedmou branku a první střelou překonal Gebauera v brance hostů. Další trefa do černého přišla v čase 33.37 zásluhou Zapletala, který dovršil svůj hattrick a zvýšil na 8:1. Od tohoto okamžiku se diváci dožadovali desítky. Ve druhé třetině se to nepodařilo a hosté naopak v čase 39.46 zásluhou Třeštíka snížili.

Do poslední třetiny se domácím hráčům vstup příliš nevydařil, když po 43 vteřinách hry usedl na trestnou lavici Sýkora. Ale ve vlastním oslabení se puku zmocnil Kameník, který přihrál Křivákovi a ten se nemýlil. Soupeř dostal možnost zdvojené přesilovky, branky se však nedočkal. Při stejném počtu hráčů na ledě domácí dominovali a přehrávali svého soupeře. V cestě za štěstím a již tolik očekávané desítky stál hostující Gebauer v brance. Ten dokázal pochytat velké množství šancí. V polovině 52. minuty se hostujícímu Ševčíkovi podařilo skórovat a snížit tak na 3:9. Desátou branku domácích přidal v čase 52.47 Zapletal po asistenci Kopáče. Po desáté brance se zdálo, že brankostroj je u konce. Jenže nebyl. V 57. minutě snížil hostující Palacký, ale poslední slovo si ponechali domácí. V čase 58.10 zvýšil na 11:4, po přihrávce Křiváka, Sztefek a za 13 vteřin upravil na konečných 12:4 Bojda. Vysoké vítězství rozdílem osmi branek nezkazilo ani trestné střílení, které hostující Ševčík neproměnil.

HC Frýdek-Místek - HC Kopřivnice 12:4 (4:1, 4:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 6. Zapletal, 8. Zapletal (Kopáč), 17. Merta (Zapletal), 19. Sztefek (Křivák), 26. Křivák (Ružbašan, Sztefek), 30. Kameník, 31. Merta (Zapletal), 34. Zapletal (Trubka), 41. Křivák (Kameník), 53. Zapletal (Kopáč), 59. Sztefek (Křivák), 59. Bojda (Wlaka, Čára) - 16. Pokorný (Alina), 40. Třeštík, 52. Ševčík (Alina), 57. Palacký (Štěpják). Vyloučení: 5:2, bez využití, v oslabení: 2:0, diváci: 277.

Frýdek-Místek: Urbánek, Krutil, Ledvoň, Ružbašan, Bojda, Sztefek, Kopáč, Zapletal, Merta, Křivák, Kameník, Čára, Janečka, Sýkora, Trubka, Wlaka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.

Kopřivnice: Chlad (30. Gebauer), Hübl, Štepják, Merenda, Palacký, Sedlák, Rafaj, Třeštík, Fojtík, Ševčík, Petružálek, Alina, Čáň, Pokorný, Chalupa, Kuděla. Trenér: Vladimír Slovák, vedoucí: Antonín Fanta.

Ostatní výsledky 22. kola: Krnov - Karviná 4:4, Rožnov p. R. - Horní Benešov 3:4. (zd)