HC Gedos Nový Jičín – HC Uherské Hradiště 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Po úvodním tlaku domácích, kdy si hradišťský gólman Kůdela poradil se střelou Andrýska i Uhlára a pokus Filipa Chvostka vyrazil jeden z obránců do ochranné sítě, zahrozil na druhé straně Krystýnek a Červenka. Hosté poté dostali příležitost přesilové hry, ale svého tlaku nevyužili. Také domácí ukázali, že jsou při chuti. Zvláště pak Brynecký zaměstnával obranu slováckého týmu, ale Kůdela byl vždy na svém místě. Ani domácí následně nevyužili početní výhody, druhou příležitost si už však vzít nenechali. V 17. minutě potrestal vyloučení Horehledě za držení Toman, který zužitkoval přihrávku Bryneckého z rohu kluziště a nad betonem hostujícího brankáře rozvlnil síť – 1:0.

Do druhé periody vstoupili hosté s velkou chutí a bruslařsky dávali domácím na frak. Na začátku 22. minuty tak bylo srovnáno, když Červenka z otočky o výstroj Daniela Chvostka se štěstím skóroval – 1:1. Chvíli nato se přes celé kluziště projel Sakrajda, jeho pokus však bezpečně zlikvidoval beton domácího brankáře. Na druhé straně opět dvakrát zahrozil Brynecký, ale ani tentokrát to nevyšlo. Tlak hostí poté vyvrcholil v polovině utkání. Nejprve šel na lavici hanby Skaloš za hákování, za dalších šest sekund skončilo vyhození Gebauera mezi diváky a i on šel na trestnou, tentokrát za zdržování hry. Hosté tak získali minutu a čtyřiapadesát sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku 5 na 3. Ještě než se Hradiště stihlo usadit v útočném pásmu, vystihl jejich rozehrávku Toman, ale jeho samostatný únik na poslední chvíli zachránil vracející se obránce. Až poté se mohli hosté pustit do útoku, Daniel Chvostek však byl pozorný.


Také poslední třetinu zahájili aktivněji hosté, domácí však nezaháleli a rychle dění na ledě srovnali. Hra nahoru dolů poté přinesla jednoznačné vyústění. Nejprve se sice hostující Matějka tlačil z bezprostřední blízkosti do branky Daniela Chostka, na druhé straně se ale již zvedaly ruce. V 56. minutě totiž našel Richter lépe postaveného Bryneckého, který se štěstím poslal Gedos znovu do vedení – 2:1. Srovnání mohl zařídit Matějka, ani napodruhé mu to však nevyšlo. Na začátku poslední minuty si hostující lavička vzala oddechový čas, po kterém opustil kluziště gólman Kůdela a začala power-play. Jenže místo vyrovnání se k puku dostal Toman a posunul jej na Andrýska, jenž vyslal podél mantinelu Bryneckého. Ten v době, kdy jej dojížděl obránce Sladký, nahodil puk žabičkou na prázdnou kasu a stadion vybuchl potřetí – 3:1.

David Handl (Nový Jičín): Aby měly tři body z Poruby nějakou váhu, potřebovali jsme dnes nutně vyhrát. Do zápasu jsme ale nevstoupili nejlépe, protože soupeř mnohem lépe bruslil a byl důraznější v osobních soubojích. Naštěstí se to v průběhu zápasu vyrovnalo a vytvořili jsme si dostatek šancí. Navíc jsme čtyřikrát minuli prázdnou bránu, což je určitě špatně, protože z takových šancí musí padat branky. Nakonec se to utkání ale obrátilo na naši stranu. Byli jsme trpělivější, a za to jsme si dnes tři body zasloužili.

Petr Sakrajda (Uh. Hradiště): Dnešní utkání jednoznačně ovlivnila naše nevyužitá přesilovka pět na tři. V ní jsme měli snad jen jednu střelu, a ta navíc nebyla ani moc nebezpečná. Poté rozhodla druhá branka domácích, kdy jsme nepokryli dva hráče, což se prostě nemůže stávat. Určitě jsme sem nepřijeli prohrát, když se nám navíc v poslední době na Nový Jičín daří, ale nakonec jsme bez bodu. Kluky jsem nabádal, ať jsou aktivní ve střelbě, protože s jednou brankou se moc nevyhrává. Dnes dobře zachytali oba gólmani.

Branky a nahrávky: 17. Toman (Brynecký, Macháček), 56. Brynecký (Richter, Andrýsek), 60. Brynecký (Andrýsek, Toman) – 22. Červenka (Rapant M.), vyloučení: 5:4 navíc Horák (Nový Jičín) 10 minut, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 34:21, rozhodčí: Šutara – Bojda, Mrákala

Nový Jičín: Chvostek D. – Andrýsek, Horák, Pelikán, Chvostek F., Gulda, Slavík, Hruška J. – Toman, Macháček, Brynecký – Skaloš, Richter, Štěpják – Uhlár, Gebauer R., Zedník – Částečka R., Tomášek. Trenér David Handl

Uh. Hradiště: Kůdela – Šťastný, Vodák, Krystýnek, Matula, Sladký, Jedlička, Kříž, Horehleď, Sakrajda, Sekerka, Červenka, Matějka, Rapant M., Křemeček, Rapant J. Trenéři Petr Sakrajda st., Zdenek Albrecht