HC Nový Jičín – HC Zubr Přerov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Utkání, ve kterém žádnému z celku již o nic nešlo, začalo zostra a vzájemné potyčky hráčů se nesly po zbytek zápasu. Již ve 3. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Kozáka Ditrich, ale netrefil. Na druhé straně Tihlář vychytal Macháčka. Boj o střed hřiště neměl vítěze, a když už oba celky čekaly na sirénu, šli domácí do vedení. Přesně 20 sekund před první sirénou se nemýlil Skaloš a dal hostům gól do šatny – 1:0.

Ve druhé části se začalo ještě více bruslit a čekalo se na další branku. Ta ale nepřicházela, i proto, že se žádnému z týmů nedařilo využit nabídnuté přesilové hry. Ve 28. minutě měl Přerov výhodu trestného střílení. K puku se postavil Hanák, ale faul na sebe nepotrestal. Až ve 37. minutě se dočkali i hosté. Kočara vystřelil z bezprostřední blízkosti na Kozáka. Gólman touš sice lapil, ale ten mu nepozorovaně vypadl a doklouzal za brankovou čáru – 1:1.

Třetí třetina měla rozhodnout. Rozhodčí povolil hráčům uzdu a fauly na sebe nenechaly dlouho čekat. Poté dostal trest ve hře Tomášek a v publiku to začalo vřít. Jeden z domácích fandů chtěl umravnit opilého fanouška Přerova, který ukázal svou inteligenci tím, že neustále narážel svým tělem do plexiskla, vylézal na mantinel a ukazoval na Novojičínské neslušná gesta. A začala mela. Do té doby apatičtí a nevšímaví pořadatelé měli plné ruce práce, aby oba tábory od sebe dostali. Vítěznou branku utkání nakonec vstřelili hosté. Ve 48. minutě rozhodl hostující Faltýnek – 1:2.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Hlavní rozhodčí tohoto utkání nemá na to, aby pískal druhou ligu. Je to obrovská ostuda sportu. Před druhým přerovským gólem tam byl jednoznačný útok na hlavu našeho hráče a sudí stál přímo u toho. Je zbytečné k tomu něco dál říkat. Přerovští hráči se smáli, provokovali, stále jen sekali a píchali a rozhodčí jim to nechal. Tím v závěru skončila celá hra. To už prostě nebyl hokej.

Lubomír Oslizlo (Přerov): Od druhé třetiny přišlo naše rapidní zlepšení, bylo tam hodně tvrdosti, bojovnosti a nasazení. Takovým stylem se budou hrát všechny zápasy v play-off. Co rozhodčí dovolí, tak potom ten zápas vypadá. Že bychom chtěli nějak hráče soupeře zranit, to si rozhodně nemyslím. Všechny ty tvrdé střety vyplynuly ze hry.

Branky a nahrávky: 20. Skaloš (Bacul, Petružálek) – 37. Kočara (Hanák, Vlček), 48. Faltýnek (Kolář, Sedlák), rozhodčí: Alka – Novotný, Šimčík, vyloučení: 7:11 navíc Tomášek (Nový Jičín) 2×10 min OT + trest ve hře, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, buly: 30:31, poměr střel: 22:23

Nový Jičín: Kozák – Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda, Pelikán – Bacul, Macháček, Skaloš – Šimo, Pavlačka, Toman R. – Uhlár, Zedník, Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Pavlas, Vlček, Osina, Halouska – Ditrich, Sedlák, Kolář – Hanák, Kočara, Coufal – Martinák, Goiš, Málek. Trenér Lubomír Oslizlo