HC Zubr Přerov – HC Gedos Nový Jičín 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

V sobotu 22. ledna zajíždějí hokejisté Gedosu na Hanou, kde je od 17.00 čeká duel na ledě prostějovských Jestřábů. Doma se hráči představí ve středu 26. ledna, kdy od 18.00 hostí lídra tabulky, Salith Šumperk.

Úvod střetnutí byl z obou stran spíše opatrný. První obrovskou šanci utkání měl až po čase novojičínský Michael Chvostek, který využil špatné komunikace obrany Zubrů, ale při nájezdu na Tihláře nevyzrál. V závěru 11. minuty se v útoku ukázali také domácí, to když Ferenc ostře pálil těsně vedle. Hned za pár okamžiků hosté faulovali a Přerov tak dostal možnost hrát přesilovku. V ní měl slušnou šanci Kolář, který se od mantinelu dostal až před branku, ale přestřelil ji. Do podobné příležitosti se v závěru 15. minuty probojoval hostující Macháček, ale kotouč šel vysoko nad horní tyčku. Závěr prvního dějství přinesl pro domácí dokonce dvojnásobnou přesilu. Přerov rozjel v útočném pásmu kolotoč přihrávek, ovšem skóre už zůstalo do úvodní sirény bez brankové.

Po návratu z kabin přišla pro přerovské barvy hodně ledová sprcha. Soupeř totiž využil chyby v obraně a Pavlačka poslal z bezprostřední blízkosti Nový Jičín do vedení – 0:1. Domácí se snažili na gól rychle odpovědět, ale Šrámek v novojičínské brance dál Zubrům kazil náladu. Ve 26. minutě si vybral slabší chvilku gólman Tihlář, který neudržel ze středního pásma nahozený puk, a jen s vypětím všech sil mu nedovolil přejít přes brankovou čáru. Závěr druhé třetiny vzali do své režie hosté, když během chvíle Zubry potrestali hned dvakrát. To běžela 37. minuta a při signalizované výhodě překonal Tihláře chytrou střelou o jeho záda Toman – 0:2. Dvě minuty nato, po pěkné kombinaci, využil přesilovku u tyčky zcela volný Zedník, a bylo to už 0:3.

Do třetí třetiny nastoupil Přerov s cílem pokusit se nepříznivý stav změnit, ale až do padesáté minuty se to nedařilo. Krátce poté, co ubránil oslabení, se dostal s pukem před Šrámka zcela volný Sedlák a střelou do vinklu dal domácím naději – 1:3. V posledních deseti minutách Zubři ještě zvýšili svůj tlak, ale dobře pracující novojičínská obrana jim dělala velké problémy, a tak před svými fanoušky Novému Jičínu podlehli.

Lubomír Václavíček (Přerov): První třetina byla taková opatrnější. Nový Jičín znovu potvrdil, že hraje velice chytrý hokej, hlavně tedy dozadu. Po prvním inkasovaném gólu se trochu zvedla bojovnost, ale utnuly ji ty další dva góly. Chtěli jsme to utkání ještě ve třetí třetině zvrátit, ale Nový Jičín má zkušené družstvo a my jsme hráli pořád do plných, což je strašně těžké.

Petr Kneblík (Nový Jičín): První třetina byla herně vyrovnaná. Ve druhé třetině jsme využili všechno, na co jsme sáhli, a ve třetí třetině jsme si už vítězství pohlídali. Kluci plnili to, co jsme si řekli. Hráli disciplinovaně a nepouštěli domácí do tlaku.

Branky a nahrávky: 50. Sedlák – 22. Pavlačka (Gebauer), 37. Toman (Hruška), 39. Zedník (Macháček), vyloučení: 6:4, využití: 0:1, poměr střel: 37:27, buly: 46:22, rozhodčí: Skoupý - Poláček, Dučák

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář – Kolář, Sedlák, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Sprušil, Sršeň – Palička, Kocan, Vaněk. Trenér Lubomír Oslizlo

Nový Jičín: Šrámek - Chvostek F., Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Zedník - Gebauer, Pavlačka, Chvostek M. - Štěpják, Toman, Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Další los, sobota 22. ledna, 17.00 Jestřábi Prostějov - HC Gedos Nový Jičín, HC AZ Havířov - HC Plus Oil Orlová, HC Frýdek-Místek - Technika Brno, SHK Hodonín - HC Bobři Valašské Meziříčí, neděle 23. ledna, 17.00 Salith Šumperk - HC Zubr Přerov, HC Slezan Opava - HC Břeclav, 17.30 Valašský HK Vsetín - HC Uherské Hradiště. (dak, cas)