Už pátou výhru v probíhajícím ročníku krajské ligy si o víkendu připsali hokejisté Kopřivnice. Vítězství proti Krnovu se však nerodilo lehce. Ještě po čtyřiceti minutách byl stav vyrovnaný 3:3.

Studénka, jež nadále čeká na první body, měla o víkendu volno a nyní se pokusí vylepšit nelichotivou bilanci na ledě Bohumína, který zatím také marně čeká na první bodový zisk.

Krnovští se v Kopřivnici, po domácích chybách, ujali vedení a už po pěti minutách vedli 2:0. Domácí však ještě do konce první periody skóre srovnali.

Kopřivnice do poslední třetiny stáhla hru na tři lajny a pěti brankami v poslední části zápas zlomila na svou stranu. „Utkání jsme začali špatně nekoncentrovaností a podceněním, a celý zápas se pak od toho odvíjel. Měli jsme hromadu šancí, ale chyběla nám střelba. Kluci to pak zjednodušili, vytvořili jsme si tlak, přišla střelba, a z toho začaly pramenit naše góly," sdělil k utkání kouč Kopřivnice Václav Slabý.

Pěti body se v utkání prezentoval Kameníček, jenž k jedné brance přidal čtyři asistence. Celá třetí lajna domácích odehrála proti Krnovu výtečné představení.

Kopřivničtí, kteří mají o víkendu volno, přivítají v dalším utkání na domácím ledě spolufavorita soutěže z Orlové.

Duel startuje v sobotu 15. listopadu v 17 hodin. „Myslím si, že se to bude ve druhém kole lámat. Máme doma Orlovou, Horní Benešov, Rožnov a Studénku a jedeme jenom do Bohumína a do Krnova. Musíme se na druhou čtvrtinu dobře připravit," prohlásil Slabý, jenž závěrem prozradil: „V příštím kole, doma proti Orlové, chystáme pro diváky překvapení."

Na dotaz, zdali se jedná o start kopřivnického odchovance a v loňské sezoně ještě kapitána extraligových třineckých Ocelářů, Radka Bonka, s úsměvem odvětil. „Jak říkám, nechme se překvapit. V příštím kole se uvidí," řekl šéf kopřivnické střídačky.

HC Kopřivnice - HK Krnov 8:5 (2:2, 1:1, 5:2)

Branky a asistence Kopřivnice: Štěpják 2 (Kameníček 2), Horák 2 (Kameníček 2), Linduška (M. Chvostek), Bartošák (Sluštík), Kameníček (Horák), M. Chvostek (Linduška).
Kopřivnice: Kozák Petružálek, R. Polášek, Jašek, F. Chvostek, Cabák, Chalupa M. Chvostek, Bílek, Sluštík Suchý, Macháček, Linduška Horák, Kameníček, Štěpjak Mičulka, Bartošák, Klečka. Trenér: Václav Slabý.

Program 7. kola:

Sobota 8. listopadu, 17.00 Rožnov - Horní Benešov, Krnov - Orlová, 18.00 Bohumín - Studénka.