Utkání proti Hodonínu bylo pro Kopřivnici poměrně dost důležité. Hrála proti svému sousedovi v tabulce, na kterého se mohla v případě tříbodového vítězství bodově dotáhnout. Zároveň však Kopřivničtí dobře znali historii vzájemných soubojů s tímto soupeřem, kdy poslední čtyři střetnutí ovládl Hodonín.

„Doufám, že se nám podaří navázat na dobré výkony z posledních utkáních a tím pádem Hodonín potrápit. Věřím, že máme šanci bodovat, ale uvědomujeme si kvalitu soupeře,“ burcoval před utkáním trenér Kopřivnice Jaroslav Kofroň. Měl pravdu v tom, že Kopřivnice svého soupeře opravdu dokázala potrápit, ale na body to nakonec nestačilo, ty zůstaly v Hodoníně.

Kopřivnici vůbec nevyšel vstup do utkání, když inkasovala už v první minutě z hole Tomáše Komínka. Další branky a ani velké šance už první třetina nenabídla.

Ve druhé třetině měli lehce navrch hráči Kopřivnice, ale gólově svou převahu nezužitkovali. Hodonín zahrozil zejména v přesilových hrách, ale ani on branku nevstřelil.

Ve třetí části se Kopřivnice po pěti minutách radovala z vyrovnání. Obranu Hodonína převezl individuální akcí zkušený Miroslav Marek, který po bekhendové kličce zasunul puk za záda brankáře Andrease Kubáně. „Od druhé třetiny jsme začali hrát jen na tři útoky a hra se rázem vyrovnala a začali jsme mít i gólové šance. Bohužel jsme ani jednu nevyužili. Ve třetí třetině jsme zvýšili tlak a přišlo zaslouženě vyrovnání,“ popisoval děj utkání Kofroň.

Závěr utkání však patřil domácím, vítěznou branku vstřelil v 51. minutě Petr Jurča. „Dnes by nám minimálně bodík slušel, ale selhali jsme v zakončení,“ věděl Kofroň.

Kopřivnice se v dalším utkání střetne ve středu na ledě Valašského Meziříčí.

HODONÍN – KOPŘIVNICE 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík, Stříž – Sluštík, Jakub Mach, Bochnak, Matěj Mach, Daron, Suchý, Pěnčík, Gola, Hrubý, Marek, Fojtík, Gebauer. Trenér: J. Kofroň.

Branky a nahrávky: 1. Komínek, 51. Jurča (Miklík) – 45. Marek (Gola).