Domácí mužstvo HC Kopřivnice začal utkání očekávaným náporem. Tlak domácích navíc umocnilo vyloučení Tomáše Zemánka již ve 2. minutě. Domácí pálili z každé pozice. Jenže v brance SK Karviná stál Marek Volf, který podal famózní výkon. Přesilovku hosté přežili, ale tlak domácích pokračoval. Karvinští dobře bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. V 6. minutě byl z jednom z úniku ve vyložené šanci faulován Martin Varga a následovalo spravedlivé trestné střílení. Trenéři SK Karviné „nominovali“ na trestňák kanonýra Vláďu Luku a ten se nemýlil. Skvělým blafákem nedal Chladovi v brance Kopřivnice žádnou šanci 0:1!!! Tato branka přinesla částečné uklidnění do řad SK Karviná a zároveň ještě více vyburcovala domácí hokejisty. Ti pokračovali v útočném pojetí, vypracovali si šance, ale obrana SK Karviná v čele s Markem Volfem odolávala sílícímu tlaku domácích. Ovšem v 8. minutě byl vyloučen Tomáš Suszka a domácí sehráli přesilovku velmi dobře. V čase 07:48 bylo vyrovnáno. Kopřivnice dále útočila, Karviná perfektně bránila a vyrážela ke smrticím únikům. V 10. minutě jel sám na sám Míša Zakuťanský, ale domácí brankář jeho střelu kryl. Ve 14. minutě přišla sprcha střel na Marka Volfa. Brankář SK Karviná jedne z nich neodolal a domácí vedli 2:1. Hráči SK Karviná se nevzdávali. Závěr třetiny měli ve vlastní režii. V čase 17:49 po asistenci Tomáše Kunety vyrovnává od modré Martin Kytka – 2:2!!! Když si početné obecenstvo Kopřivnice myslelo, že třetina skončí smírně, přišel idální pas Radka Milcha na červenou na Luku. A Vláďa Luka se ani tentokrát tváři v tvář Chladovi nemýlil. Zopakoval perfektně blafák a bylo 2:3!!! Časomíra ukazovala čas 19:08. Dokonalý závěr v podání karvinských hráčů.

Ve II. třetině pokračovali domácí v útočné hře. Ta, ale narážela na dobře organizovanou obranu Karviné a především na vynikajícího Marka Volfa, který přiváděl kopřivnické střelce k zoufalství. V polovině utkání si vytvořili karvinští řadu slibných příležitosti (Varga M, Hanke), které volaly po úpravě skóre. Útoky Kopřivnice již nebyly tak nebezpečné, karvinští začali domácí přebruslovat, více se hrálo v obranném pásmu domácích. V čase 36:21 předvedla dvojice Luka, Rosůlek skvělou spolupráci a posledně jmenovaný zvyšoval na 4:2 pro hosty. Opět výborný závěr třetiny.

Ve III. dějství již karvinští drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Hrči SK Karviná dobře pokrývali střední pásmo, nebezpečně napadali a eliminovali útoky domácích. Ovšem v čase 49:04 byl vyloučen Kuneta a domácím se naskytla jedna z posledních šancí. V přesilovce Kopřivnice dostala Karvinou pod drtivý tlak, ale Marek Volf čaroval. Ve druhé půlce přesilovky Kopřivnice přišlo laxní vyhození karvinské obrany. Toho využili domácí a snížili na rozdíl jedné branky 3:4. Ale i tato kritická situace nepřinesla paniku do řad SK Karviná. Trenéři Karviné dobře protáčeli obránce a útočníky. Navíc v čase 54:32 přišla dobrá kombinace 1. pětky SK Karviná a po asistenci Martina Vargy vzal odpovědnost na sebe Jindra Hublík a zvýšoval na 3:5 !!! Hra domácích se zhroutila, Karviná plně kontrolovala další vývoj utkání. Dílo zkázy pro domácí dokonal Luka v 58. minutě, který svou třetí brankou v utkání si zkompletoval hatrick – 3:6!!!

Hlasy po utkání: „Na utkání jsme se perfektně připravili. Očekávali jsme tlak domácích, kteří mají ve svých řadách zkušené harcovníky Polášek, Fojtík, Jakubů. Fantastický výkon podal Marek Volf a ostatní hráči si dobře plnili své povinnosti. V útočné fázi jsme šli mnohokrát do přečíslení a některá z nich jsme zužitkovali. Od poloviny utkání jsme byli lepším mužstvem a jsem rád, že jsme potvrdili dobrý výkon z minulého utkání doma s Horním Benešovem. V sobotu 31. ledna nás čeká doma další těžký soupeř Frýdek-Místek. Znova je nutné se pořádně připravit a potvrdit současnou formu,“ konstatoval trenér SK Karviná Pavel Zemánek.

HC Kopřivnice – SK Karviná 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky SK: 6. z trestného střílení Luka, 18. Kytka (Kuneta), 20. Luka (Milch), 37. J. Rosůlek (Luka), 55. Hublík (Luka, D. Varga), 58. Luka (J. Rosůlek). Rozhodčí: Pelc, vyloučení: 8:9, využití: 2:0, diváků: 600.

Karviná: Volf – Kytka, T. Vaštík, T. Zemánek, Milch, Suszka, Starůstka, Slowik, Brudný – J. Rosůlek, Hublík, Luka – Zakuťanský, Sabela, Hanke – Kuneta, M. Varga, D. Varga – Zaoral, Opravil. Trenéři: P. Zemánek a P. Vaštík.

Další výsledky kola: Frýdek-Místek – Studénka 9:3, Krnov – Rožnov p. R. 4:2

Krajský přebor mužů: SK Karviná.

Tabulka:
1. Karviná 16 12 0 4 77:41 24
2. Frýdek-Místek 16 11 2 3 87:57 24
3. Kopřivnice 17 10 2 5 64:45 22
4. Horní Benešov 16 6 3 7 55:59 15
5. Krnov 17 5 4 8 52:63 14
6. Studénka 16 4 2 10 44:67 10
7. Rožnov p. R. 16 2 1 13 52:99 5