Ve středu Kopřivnice potěšila své fanoušky výhrou 2:1 v prodloužení nad Šumperkem. Díky skalpu lídra tabulky se Kopřivnice drží na dohled play-off, na šestý Nový Jičín ztrácí pouze dva body.

První branka zápasu na sebe nenechala čekat dlouho, v 11. minutě se radovali hosté, když nachytal Hromadu tečovanou střelou z úhlu Tomáš Drtil.

Jakubčovice dotáhly velkou ztrátu, odměnou byl bod

Kopřivnici se povedlo vyrovnat těsně před první přestávkou, Na trestné lavici Šumperka zrovna seděl bývalý hráč Kopřivnice Adam Kofroň, když se prosadil Adam Daron.

Další branky už šestistovka diváků na zimním stadionu v Kopřivnici až do konce základní hrací doby neviděla.

Na řadu se tak dostalo prodloužení, které po necelých dvou minutách rozhodl pro domácí po šikovném blafáku Dominik Suchý.

Basketbalisté Nového Jičína. Ilustrační foto.
Basketbalisté Nového Jičína podruhé v řadě vítězní

„Všichni dnes podali maximální výkon, který nás dovedl ke dvou bodům. Musím všem poděkovat. Jsou to pro nás moc důležité body,“ zhodnotil utkání trenér Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

KOPŘIVNICE – ŠUMPERK 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, T. Fojtík., Stříž – J. Mach, Gebauer, Daron, Sluštík, Bochnak, Hrubý, Suchý, F. Fojtík, Gola, M. Mach, Marek. Trenér: Kofroň.

Branky a nahrávky: 20. Daron (Gola), 62. Suchý (Štěpánek) – 11. Drtil (Müller).