Hokejisté Kopřivnice zahájili novou sezonu úspěšně

Frýdek-Místek - Hokejisté Kopřivnice zahájili novou sezonu v krajské lize mužů. K prvnímu mistrovskému utkání zavítal na jejich led Frýdek-Místek. Loňský účastník baráže o druhou ligu nakonec, díky poslední třetině, přesvědčivě vyhrál.

11.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Od úvodního buly viděli diváci v Kopřivnici vyrovnaný duel. První větší šanci si v 5. minutě vypracovali domácí hokejisté, ale zkušený Feber byl pozorný. Hosté se snažili dobýt domácí branku, ale většinou naráželi na pozornou kopřivnickou obranu. V 9. minutě se opět předvedl frýdecko-místecký brankář, který zneškodnil další velkou šanci. Jenže následovalo buly v obranném pásmu a domácí Chalupa otevřel skóre zápasu. Ještě v téže minutě si nedovoleně počínal Trubka a vzápětí putoval na trestnou lavici Novák. Hosté tak museli určitou chvíli bránit pouze ve třech proti pěti, což se jim nakonec i podařilo.

Úvod druhé třetiny začal Frýdek přesilovkou, ale výhodu jednoho muže na ledě nezužitkoval. Ve 26. minutě zase hráli naopak v oslabení hosté, čehož Polášek využil ke zvýšení vedení na 2:0. Hosty inkasovaný gól nabudil a ve 31. minutě bylo sníženo. To se k puku dostal Piecha, před brankou našel volného Zapletala, a ten nedal domácímu brankáři šanci – 2:1. V těchto chvílích se hrál útočný hokej, ve kterém drželi prim oba brankáři. Ve 35. minutě mohl srovnat nepříznivý stav Křivák, jenže ještě nedal. Následovalo buly, Frýdečtí vyhráli vhazování, k puku se dostal Merta a po jeho přihrávce byl již Křivák úspěšný – 2:2.

O vítězi utkání nakonec rozhodla závěrečná třetina. V ní se domácí hned z kraje ujali, opět Poláškem, vedení. O minutu později se Kopřivničtí radovali znovu, když Hübl překonal Febera střelou nad levý beton. Domácí hráče vedení uklidnilo a ve 47. minutě poskakující puk v obranném pásmu hostí umístil přesně do branky Zedník. Šestý gól přidali domácí dvě minuty před koncem zápasu, kdy Frýdečtí chybovali v obranném pásmu.
Ve 2. kole krajského přeboru zavítá kopřivnický tým, již dnes od 17 hodin, na zimní stadion ve Studénce. Na domácím kluzišti se představí Kopřivnice opět až v neděli 19. října, kdy od 17 hodin hostí HC Strojosvit Krnov.

HC Kopřivnice – HC Frýdek-Místek 6:2 (1:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 9. Chalupa (Veřmiřovský), 26. Polášek (Pelikán), 42. Polášek (Man) 43. Hübl (Fojtík), 47. Zedník (Palacký, Veřmiřovský), 58. Fojtík (Jakubu) - 31. Zapletal (Piecha), 35. Křivák. Vyloučení: 6:6, navíc 10 minut Zedník a Merenda (oba Kopřivnice), využití: 1:0, diváci: 220.
Kopřivnice: Chlad, Jedlička, Sopuch, Koloničný, Veřmiřovský, Hübl, Štěpják, Merenda, Palacký, Sedlák, Pelikán, Fojtík, Man, Hrubý, Chalupa, Jakubu, Zedník, Polášek. Trenér Vladimír Slovák, vedoucí mužstva Antonín Fanta
Frýdek-Místek: Feber, Piecha, Říhošek, Sochacký, Pilař, Křivák, Kameník, Glac, Zimmer, Bojda, Trubka, Wlaka, Zapletal, Pastorek, Kappel, Merta, Novák. Trenér Tomáš Špaček, vedoucí mužstva Miloslav Fojtík. (zd)

11.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

11

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Dívka zaujala porotu projektu

Desetiletá Nikol Harabišová ze Základní školy Lubina získala ve čtvrtek 7. prosince ocenění ve 13. ročníku projektu Dětský čin roku. Na Staroměstské radnici si převzala speciální cenu poroty.

Bezpečně do školky i do parku

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.