Jak probíhala letní příprava vašeho mužstva?

V letní přípravě jsme trénovali dvakrát týdně, jednou jsme měli halu a jednou jsme chodili na nové hřiště v Kopřivnici. Trénovali jsme s mladýma a bylo vidět, že hráči mají pracovní povinnosti, takže ta letní příprava probíhala více méně v herním a pohodovém stylu.

Co čeká kopřivnické hokejisty v nadcházejících dnech?

V pátek jsme poprvné vyjeli na led, vyzkoušeli si výstroje, a od pondělka trénujeme třikrát v týdnu, pondělí, středa, pátek, a budeme se připravovat na novou sezonu. Domlouváme první přáteláky, utkáme se se Studénkou a možná s Novým Jičínem, ale ten zápas bude asi zrušen. Studénka je potvrzená, ale termín budeme ještě upřesňovat.

Trochu předčasně k vašemu kádru. Už jsou známy jisté odchody z mužstva, popřípadě, kteří noví hráči se k mužstvu připojí do přípravy na ledě?

Posily máme zatím v jednání, protože mladí kluci, co jsme zapojili, bývalí junioři, tak ti studují vysoké školy, takže uvidíme, jak bude kdo stíhat ze školy. Takže mladí kluci se dobře zapojili a pak také hráči ze Sarezy mají chuť zpátky u nás hrát. Ale sestava se bude ještě postupně krystalizovat. V podstatě zase budujeme úplně nový tým. Zůstane nějaký ten základní kádr, který byl, protože někteří hráči odešli. Michal Nevrkla, nejvýraznější osobnost, odešel zpátky do zahraničí.

Soutěž se rozrostla o Uničov, Karvinou a Rožnov p. R. B, v nadcházející sezoně tak bude mít krajská liga 11 týmů. Jaký na to máte názor?

V každém případě každý zápas navíc je dobrý. Uvidíme. Uničov je ale v tom krajském přeboru docela daleko na cestování. O Rožnovu nevím, co si mám myslet. Dva mančafty v jednom městě na takové úrovni, když dali sotva dohromady jeden tým… Takže záleží na tom, koho seženou. No, a na Karvinou jsem také zvědavý. Hráli už druhou národní, takže uvidíme, co z toho bude. Každý zápas je dobrý, protože hrát pořád proti stejným soupeřům není taky dobré. Může to být oživení. Škoda je jenom toho Uničova, že je tak daleko. To je nevýhoda.

DALIBOR TOBOLA