Hokejisté kopřivnické Tatry padli po přestřelce s Drtiči

Celek Jaroslava Kofroně před dvanácti stovkami diváků statečně vzdoroval favoritovi ze Slovácka a ve středu hostí od 18 hodin v důležitém utkání poslední Opavu.

28.11.2017

Kopřivnice sehrála v Hodoníně otevřenou partii, ale body nepřivezla. Už ve středu doma hostí opavský Slezan.Foto: Deník/Archiv

Nejprve v týdnu zaskočili favorizovaný Šumperk, kde zvítězili po trefách Macha a Kofroně 2:1, a v sobotu pak nebyli daleko od bodového přísunu ani na ledě Hodonína. Druholigoví hokejisté Kopřivnice však na zimním stadionu Václava Nedomanského podlehli družině Romana Čechmánka po divokém průběhu 5:7.

„Špatně se mi to hodnotí. Dali jsme venku pět gólů a nevezeme bohužel ani bod,“ uvedl zklamaným hlasem kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň. V 11. minutě vedli domácí Oranjes už 2:0 a vypadalo to na hladký průběh, ale za pouhých 25 vteřin vrátil Tatru do hry přesným zásahem Vyčesaný a následně musel vinou zranění střídat domácí gólman Štěpanovský.

Náhradníka Ondřeje Halodu brzy přivítal Hrubý, jenž využil jeho váhání při rozehrávce a vyrovnal na 2:2. Zkraje druhé periody skóroval v přesilovce zkušený zadák Stříž, jenž dokonal kopřivnický obrat. Jakoby však Tatra píchla do hodonínského hnízda, protože Jihomoravané následně překonali Fendricha třikrát v krátkém sledu a v polovině utkání vedli 5:3. Ještě před druhou přestávkou se však výstavní ranou prezentoval Pěnčík, jenž svůj celek vrátil zpátky do kontaktu.

Tatra, jíž tentokráte scházel Tomášek, ale po dlouhé pauze konečně naskočil do sestavy Červenka, pak pokračovala v dobrém výkonu a ve 46. minutě podruhé smazala dvoubrankový náskok soupeře, když přesně zakončoval Suchý. Domácímu Baníku však brzy vrátil vedení Sajd, jenž skóroval za pouhých 71 vteřin od zásahu Suchého. Hodonín pak ještě dostal k dispozici přesilovku 5 na 3, ale Kopřivnici definitivně zlomil až gól Vrány, jenž v 59. minutě zvyšoval na 7:5.

„I po nepovedeném začátku jsme si věřili, ale v průběhu utkání jsme udělali zbytečné chyby, které jsme třeba v Šumperku nedělali. Navíc přišly vyloučení a soupeř to dokázal potrestat. Selhali jsme v obranné fázi,“ dodal Jaroslav Kofroň, před jehož týmem jsou dvě důležitá utkání. Ve středu hostí Kopřivničtí Opavu a v sobotu hrají od 17 hodin na ledě Valašského Meziříčí.

SHK HODONÍN – HC TATRA KOPŘIVNICE 7:5 (2:2, 3:2, 2:1)

Branky: 7. Sedlák (Mojžíš), 11. Romančík (M. Haloda), 23. Hladiš (Vaněk, Vrána), 26. Žabčík (Kužílek), 31. Sajdl (Žabčík), 47. Sajdl (Peš, M. Haloda), 59. Vrána (Vaněk) – 11. Vyčesaný (Suchý), 15. Hrubý, 21. Stříž (J. Mach, Suchý), 34. Pěnčík (Mrowiec), 46. Suchý (Vyčesaný). Rozhodčí: Slavka – Vašíček, Král. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 1247.

HC Tatra Kopřivnice: Fendrich – Heinzl, Stříž, Mrowiec, Marek, Kropka, Bail – Suchý, J. Mach, Vyčesaný – A. Kofroň, Sluštík, Červenka – Hrubý, Bartošák, Pěnčík. Trenér: J. Kofroň.

Zbylé výsledky 23. kola: Opava - Nový Jičín 1:3, Šumperk – Poruba 7:1.

28.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

11

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Dívka zaujala porotu projektu

Desetiletá Nikol Harabišová ze Základní školy Lubina získala ve čtvrtek 7. prosince ocenění ve 13. ročníku projektu Dětský čin roku. Na Staroměstské radnici si převzala speciální cenu poroty.

Bezpečně do školky i do parku

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.