Uprostřed minulého týdne se dlouho drželi na ledě vedoucí Poruby, kde prohráli 1:2 až gólem z 55. minuty, ale v Šumperku už bylo o jejich nezdaru rozhodnuto daleko dříve. Hokejisté Kopřivnice totiž prohráli v domovině Draků 0:5 a už ve středu přivítají od 18 hodin Hodonín. V sobotu 30. prosince pak do Kopřivnice dorazí valašskomeziříčští Bobři.

Kopřivnice, v jejíž sestavě tentokráte scházel hrající asistent trenéra Martin Tomášek, chtěla navázat na předchozí výhru z šumperského ledu, díky které je jediným týmem, který doposud dokázal v Šumperku bodovat. Úvod zápasu však kopřivnické plány zadupal pod led. Draci totiž už v 6. minutě vedli 2:0 a na konci prvního dějství překonali Hromadu potřetí.

V polovině utkání dostal možnost trestného střílení domácí Půhoný, ale jako vítěz vzešel ze souboje kopřivnický muž v masce.

„Soupeř byl lepší a v první třetině rozhodl o výsledku celého utkání. Za stavu 0:3 jsme měli dvě gólovky, které jsme neproměnili. Je to škoda, protože jsme ještě mohli zápas zdramatizovat,“ vyjádřil se trenér kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň. Kopřivnice pak v závěrečné periodě inkasovala ještě dvakrát a domácí brankář Lakosil se naopak mohl radovat z druhého čistého konta v řadě.

DRACI ŠUMPERK – HC TATRA KOPŘIVNICE 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky: 4. Vachutka (Cink), 6. Šťáva (Ostřanský), 18. Řezáč (Kovařík, Schejbal), 56. Sedlák (Půhoný), 58. Ostřanský (Fischer, Lehečka). Rozhodčí: Šudoma - Pospíšil, Wesley. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 597.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Mrowiec, Marek, Kropka (21. Merenda), Bail – Vyčesaný, Gola, Suchý – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Bartošák, Pěnčík. Trenér: J. Kofroň.