HC Gedos Nový Jičín – Valašský HK Vsetín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Hned v úvodu bylo parné, že půjde o bojovné utkání. Domácím se hned na začátku podařilo párkrát překonat vsetínskou obranu, ale na pozorného Hromadu byli krátcí. Zvláště pak v oslabení se hostující gólman pořádně zapotil. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Ve 12. minutě, po neproměněných šancích Mokrejše a Vaňka, se puk odrazil opět k Vaňkovi, který druhý pokus již využil, když s pomocí tyče rozvlnil síť domácího Slováka – 0:1. Na vyrovnání se ale dlouho nečekalo. V 16. minutě dorazil novojičínský Pelikán vyraženou střelu a srovnal stav utkání – 1:1.

Ve druhé části se hrál opět vyrovnaný hokej, ale ukázalo se, co toto utkání rozhodne. Maličkosti. Přestože se oba týmy stěží dostávaly přes střední pásmo, mohly být po třetině veselejší. Ve 35. minutě domácí ubránili oslabení, ale hosté šli z nenápadné akce a střely Ševčíka, s notnou dávkou štěstí, do vedení – 1:2. Ani domácí nezaháleli, ale Hromada byl vždy na správném místě.

Snaha Nového Jičína na vyrovnání pokračovala i ve třetí třetině. Hosté se ale usadili ve středním pásmu a kromě bruslařských soubojů viděli diváci i nelítostnou řež u mantinelů. Rozhodnutí nakonec padlo v 54. minutě. Po hrubé chybě domácí obrany vystihl toto nedorozumění Hrňa a chladnokrevně rozhodl – 1:3.

Petr Kneblík (Nový Jičín): První dvě třetiny jsme měli šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Navíc, Vsetín hrál velmi chytře. V poslední části hosté hru ovládli. Bohužel, klíčové hráče jsme měli zraněné a i někteří hrající nastoupili se zraněním. Vsetín měl i trochu štěstí, když proměnil jednu ze čtyř střel, kterou ve druhé části ohrozil našeho brankáře.

Juraj Jurík (Vsetín): Dnes jsme se prezentovali lepším pohybem, byli celkově lepší a šli jsme tomu naproti. Za vítězství v utkání, které rozhodla druhá branka, jsme rádi. Byl to úplně jiný zápas, než po novém roce u nás. Jičín nás dnes zatlačil v přesilovkách. Co prošlo, pochytal Hromada.

Branky a nahrávky: 16. Pelikán (Hruška Pa.) – 12. Vaněk (Mokrejš), 35. Ševčík (Mičulka), 54. Hrňa, vyloučení: 7:8, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 24:21

Nový Jičín: Slovák – Chvostek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán – Sluštík, Macháček, Skaloš – Šimo, Pavlačka, Toman R. – Zedník, Toman M., Tomášek – Uhlár, Částečka R. Trenér Petr Kneblík

Vsetín: Hromada – Rajnoha, Horák, Kapr, Zavrtálek, Matula, Vodák – Tesařík, Štraub, Sakrajda – Hrňa, Vaněk, Mokrejš – Mičulka, Klabačka, Ševčík. Trenér Juraj Jurík

Ostatní výsledky 33. kola: HK Jestřábi Prostějov – VSK Technika Blansko 3:2sn. (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0 – 1:0), HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 1:10 (0:3, 1:2, 0:5), SHK Hodonín – HC Uničov 12:3 (5:0, 1:3, 6:0), HC Slezan Opava – HC Břeclav 5:4 (1:2, 2:2, 2:0), HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 7:2 (2:0,3:1, 2:1)

1. HC Zubr Přerov 34 22 4 1 7 113:72 75
2. HC Bobři Valašské Meziříčí 34 22 4 0 8 172:108 74
3. SHK Hodonín 33 21 2 3 7 157:89 70
4. HC Orlová 34 19 4 2 9 148:107 67
5. HC Gedos Nový Jičín 34 15 4 2 13 101:97 55
6. HC Slezan Opava 34 13 5 5 11 100:114 54
7. VHK Vsetín 34 13 2 5 14 105:98 48
8. HC Uničov 34 10 2 5 17 119:164 39