HC Gedos Nový Jičín - HC Slezan Opava 7:3 (3:1, 2:2, 2:0)

Derby mělo hned od počátku jednoznačný průběh. Na začátku 3. minuty přihrál Uhlár Zedníkovi, který otevřel brankový účet zápasu – 1:0. Než se hosté vzpamatovali, přišla další rána. Pojistku vystavil domácím v 6. minutě Gulda – 2:0. Ke slovu se dostala i Opava. Hostující Tůma snížil na rozdíl jediné branky – 2:1. Poslední slovo v první části měli ale domácí, když Toman vrátil v 19. minutě Novému Jičnu dvoubrankové vedení – 3:1.

Stejný počet branek viděli fanoušci i ve druhé části, tentokrát se o ně ale soupeři rovnoměrným dílem podělili. Na 4:1 zvýšil ještě v první minutě druhé třetiny Skaloš a zdálo se být po utkání. Snad poslední naději Opavy na zvrat vykřesal ve 31. minutě Měch – 4:2. Ve 35. minutě nejprve pojistil vedení domácích Macháček, ale hned z následného buly snížil Grofek – 5:3.

V poslední třetině se již žádné drama nekonalo. Hned v její prvním minutě dal na 6:3 Pavlačka, kterého ve 45. minutě napodobil svou druhou brankou Macháček – 7:3. Domácí nadále zkušeně kombinovali a s přibývajícím časem i hosté uznali, že tentokrát si body z Nového Jičína neodvezou.

Branky a nahrávky: 3. Zedník (Uhlár), 6. Gulda (Pavlačka), 19. Toman M. (Bacul, Zedník), 21. Skaloš (Macháček, Bacul), 35. Macháček (Bacul), 41. Pavlačka (Marosz), 46. Macháček (Petružálek, Skaloš) – 15. Polok (Kocián, Pavelek), 31. Měch (Grofek), 35. Grofek (Kysela), vyloučení: 9:8, využití: 3:1, v oslabení: 0:1

Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda, Pelikán (3´ Chvostek) - Bacul, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Marosz – Uhlár, Toman M., Zedník. Trenér Petr Kneblík

Opava: Trenčan (46. Iláš) - Kukol, Kysela, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Mlýnek, Tůma. Trenér Karel Suchánek

Ostatní výsledky 40. kola: VSK Technika Blansko - HC Orlová 2:6 (2:1, 0:3, 0:2), HC Břeclav - HC Uničov 9:0 (0:0, 3:0, 6:0), Valašský HK Vsetín - HK Jestřábi Prostějov 5:3 (2:1, 1:2, 2:0), HC Frýdek-Místek - HC Bobři Valašské Meziříčí 8:7 po prodloužení (3:3, 3:0, 1:4 - 1:0), HC Zubr Přerov - SHK Drtiči Hodonín 2:7 (1:4, 0:0, 1:3)

Los 41. kola, sobota 27. února, 17.00 HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Zubr Přerov, SHK Drtiči Hodonín – Valašský HK Vsetín, HC Uničov - HC Orlová, 18.00 HC Gedos Nový Jičín - VSK Technika Blansko, HK Jestřábi Prostějov - HC Břeclav, neděle 28. února, 17.00 HC Slezan Opava - HC Frýdek-Místek.