Domácí srovnali zásluhou „přerovské" spolupráce, díky níž se po přihrávce Sprušila prosadil Hanák a vyrovnal na 1:1.

Více informací
k okresnímu sportu
v dnešním tištěném vydání Novojičínského deníku a příloze Region.

Po první třetině ale vedla Technika, když se po nabídce od extraligou ostříleného obránce Havíře prosadil Zapletal. Druhá třetina patřila hostům, v jejichž dresu se představil také novojičínský odchovanec Jiří Pargač. Dvěma brankami totiž Brňané utekli na 4:1. Novému Jičínu ještě dala šanci úspěšná dorážka Kabeláče, ale když domácí další příležitosti nevyužili, přidali další trefy hosté, jež dokázali skórovat během dvou minut celkem třikrát, a vyhnali tak Šrámka z domácí svatyně.

„Bavili jsme se o síle Techniky, a hned druhé střídání uděláme chybu, které jsme se chtěli vyvarovat. Technika nám udělala velký problém ve druhé třetině, kdy nás zatlačila. Nastoupili jsme pouze na pět obránců, protože máme hodně zraněných. V poslední třetině jsme sice ještě snížili, ale další příležitost v naší přesilovce jsme nevyužili a místo toho jsme dostali pátý gól. Přesilovky a oslabení jsou alfa a omega našeho neúspěchu," smutnil domácí trenér David Handl.

HC NOVÝ JIČÍN TECHNIKA BRNO 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Branky: 6. Hanák (Sprušil), 43. Kabeláč (Uhlár) 1. Česnek (Fadrný, Jurča), 16. Zapletal (Havíř, Brzobohatý), 24. Hnilička (Havíř), 33. Čtvrníček (Pargač), 45. Benýšek (Odehnal, Chvátal), 46. Klimeš (Látal), 47. Fadrný (Havíř).

Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Poměr střel: 21:48. Diváci: 195.

Nový Jičín: Šrámek (47. Kozák) Horák, Vašut, Vnenk, Mravec, Pelikán M. Chvostek, Macháček, Skaloš Sprušil, Hanák, Kabeláč Brynecký, O. Kovařčík, Uhlár Putniorz. Trenér: Handl.