HC Gedos Nový Jičín - HC Břeclav 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Diváci ještě pomalu plnili ochozy novojičínského stadionu a hosté se již mohli radovat. Ve 2. minutě totiž zužitkoval Škapik přihrávku Bartáka zpoza domácí brány a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Poté se domácím naskytla hra v početní výhodě 5 na 3, ale využít ji nedokázali. Na vyrovnání se však dlouho nečekalo. V 7. minutě srovnal střelou po ledě Tomášek – 1:1.

Druhá třetina branky divákům nenabídla. Hrál se svižný hokej, ale bojovalo se převážně o střed hřiště. Hosté nepřijeli pouze bránit, což zvyšovalo atraktivnost duelu.

Rozhodnutí přinesla poslední třetina. Domácí nastoupili do závěrečné části jako vyměnění a na ledě byli všude o krok dříve než hosté. Již po sedmašedesáti sekundách poslal domácí do vedení Macháček, který doklepl do brány „nához“ Chvostka – 2:1. Nápor domácích pokračoval. Ve 47. minutě potrestal vyloučení hostí Hruška, jenž dopravil do brány puk, poskakující po brankové čáře – 3:1. V polovině třetiny se strhla menší bitka, když jeden z břeclavských útočníků najel po střele do gólmana. To se nelíbilo domácím obráncům, kteří mu to museli důrazně vysvětlit. Nakonec se vylučovalo na obou stranách a následovala hra 4 na 4. I ta ale vyšla lépe domácím. Tentokrát se nemýlil Vrdlovec – 4:1. V 54. minutě ukončil brankostroj domácích Gulda, který po sólové akci zvýšil na 5:1. Kosmetickou úpravu skóre zařídil v 56. minutě Čikl – 5:2.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Opět se ukázal náš tradiční problém, tedy že si dokážeme vytvořit nespočet vyložených šancí, ale nedokážeme je proměňovat. Až v poslední třetině to začalo padat. Možná už byl soupeř unaven. Nevím. Přestože většina týmů hraje dozadu, hosté hráli rychlý hokej a šli razantně dopředu. Vybojovali jsme další domácí výhru. Asi každý chce udělat nějaký rekord, ale tohle nám jistě ruce svazovat nebude.

Michal Konečný (Břeclav): Bylo to dlouho otevřené, ale hned na začátku třetí části jsme dostali branku, a to rozhodlo. Nový Jičín nás přehrával. Jejich třetí branka byla asi zlomová, pak už byli lepší. Bohužel, jen čtyřicet minut se hrát nedá. Otevřený hokej hrajeme jak doma, tak venku. Někdy jsme za to ale potrestáni. Hokej hrajeme pro diváky. Máme mladý tým a věřím, že tuto prohru skousneme a půjdeme dále.

Branky a nahrávky: 7. Tomášek (Zedník, Toman M.), 42. Macháček (Chvostek M.), 47. Hruška (Vrdlovec, Pavlačka), 52. Vrdlovec (Pavlačka, Hruška), 54. Gulda (Tomášek) – 2. Škapik (Barták, Paško), 56. Čikl (Dora), vyloučení: 6:5, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, rozhodčí: Šutara - Řezáč, Tuizal, poměr střel: 35:25

Nový Jičín: Kozák - Andrýsek, Horák, Hruška Pa., Pelikán, Gulda, Chvostek F. (41. Slavík) - Skaloš, Macháček, Chvostek M.- Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Tomášek, Toman M., Zedník. Trenér Petr Kneblík

Břeclav: Chvátal – Dora, Vozdecký, Škapik, Zapletal, Svoboda, Novák J., Hrůza, Sedláček, Paško, Klimovič, Čikl, Grmela, Barták, Fiedler, Novák E., Bolfík, Busser, Kurial, Konečný. Trenér Michal Konečný