Hokejisté Nového Jičína doma zametli s Opavou

/FOTOGALERIE/ Na porážku 1:5 z úvodního kola na ledě favorizovaného Hodonína odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Druholigoví hokejisté Nového Jičína si totiž v domácí premiéře smlsli na Opavě, kterou rozprášili po výsledku 7:0.

14.9.2017

HK Nový Jičín – HK Opava 7:0Foto: Deník/Dalibor Tobola

Středeční duel byl poznamenán vysokým počtem vyloučení, když oba celky obdržely už v první třetině pět dvouminutových trestů. Klíčem novojičínské výhry byly početní výhody, které domácí výběr Petra Macháčka a Kamila Gebauera zvládal znamenitě, protože první tři trefy padly právě z přesilových her.

Už ve 2. minutě se nekompromisní ranou prosadil rozjetý Motloch, na kterého navázal ve 12. minutě nový kapitán Nového Jičína Kocián, jenž chvíli předtím zazvonil o opavskou klec, aby vzápětí využil přesilovou hru 5 na 3.

Zkraje druhé periody sice musel řešit ošemetnou situaci spolehlivě chytající Slovák, ale poté už se opět naplno rozjel novojičínský válec. Při další přesilovce se do kotouče opřel Chvostek, jehož parádní rána donutila Šafránka potřetí kapitulovat. Novojičínskou pohodu pak hned za minutu dokumentoval opět bývalý hráč Opavy Kocián, jenž si svůj někdejší klub vychutnal dokonce při vlastním oslabení a zvýšil již na 4:0.

„Utkání bylo ovlivněné spoustou vyloučení. Na začátku druhé třetiny jsme přidali třetí branku, která nás uklidnila a celý zápas jsme měli pod kontrolou. První tři branky jsme dali z přesilových her, což bylo důležité a dostali jsme se tak do trháku,“ pochvaloval si průběh domácí premiéry hlavní kouč novojičínských hokejistů Petr Macháček.

MACHÁČEK: DOUFÁM, ŽE PŘILÁKÁME JEŠTĚ VÍCE DIVÁKŮ

Řada vyloučení pak pokračovala i ve zbytku druhé třetiny a obsluha trestných lavic byla v pořádném zápřahu. Kdo čekal, že Novojičínští, kteří celý duel odehráli na tři obranné dvojice a tři útočné formace, ve třetím dějství uberou z plynu, ten byl na omylu.

Slezany totiž na úvod závěrečné části přivítal Nový Jičín pěkně zhurta a po trefách Bednáře a Gebauera, jenž byl na konci kombinační akce, se nad opavskou střídačkou hlásili o slovo kanáři. Opavský kouč Plánovský chtěl své svěřence probrat oddechovým časem, ale ani ten nezabral.

Další velké možnosti měli totiž vzápětí Běhal či Zedník, ale nakonec udeřilo až v 55. minutě, kdy domácí kanonádu 7:0 zakončil forvard Slovák. Jeho jmenovec Jiří Slovák v brance se pak mohl kromě vítězství těšit i z první vychytané nuly v ročníku.

„Po zápase v Hodoníně, kde jsme pětkrát inkasovali, jsme byli směrem dozadu daleko zodpovědnější. Hlavně jsme úplně jinak vstoupili do utkání. Hráli jsme doma a to nám pomohlo. Byli jsme aktivnější a brzo jsme se dostali do tempa,“ pochvaloval si těsně po závěrečné siréně hlavní muž novojičínské střídačky, jehož tým si tak nastavil v domácím prostředí laťku pěkně vysoko. „Jsme rádi, že jsme takhle zvládli první domácí utkání. Je to krásný výsledek a doufám, že to příště přiláká ještě další diváky do ochozů,“ přeje si Macháček.

Hokejisty Nového Jičína nyní čeká sobotní duel (17.00) na ledě valašskomeziříčských Bobrů. „Tyhle zápasy už se postupně staly derby a tento výsledek nás před sobotou určitě povzbudí. Máme mladý tým, který potřebuje sbírat body, a když takhle jasně zvládneme utkání, tak nám to určitě při další práci pomůže a naše sebevědomí to jenom posílí,“ věří Macháček v pokračování dobrého výkonu.

HK NOVÝ JIČÍN – HK OPAVA 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Branky: 2. Motloch (Málek, Bednář), 12. Kocián (Zedník, Bednář), 23. Chvostek (Adamík), 24. Kocián (Chvostek), 42. Bednář (Málek), 43. Gebauer (Zedník, Hruška), 55. Jiří Slovák II. (Adamík). Rozhodčí: Held – Čelechovský, Zedník. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Adamík, Metelka, Janiczek, Běhal, Hruška, Tomeček – Chvostek, Kocián, Jiří Slovák II. – Motloch, Bednář, Málek – Pecha, Zedník, Gebauer. Trenéři: Petr Macháček a Kamil Gebauer.

Zbylé výsledky 2. kola: Kopřivnice – Hodonín 2:8, Poruba – Šumperk 5:2.

Se záchodky to v okrese není tak zlé

Podle záchodu poznáš kulturu národa, praví jedno přísloví. Dá se říci, že na Novojičínsku to s veřejně přístupnými záchodky není špatné.

Deník nám fandí: ŠSK Bílovec

Redakce bude každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňovat skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.