A pořádně si tím zkomplikovali boj o play-off, na které už ztrácejí sedm bodů. „Ale rozhodně nic nevzdáváme, cíl zůstává stejný, a to postoupit,“ nehodlá sklopit hlavu trenér Nového Jičína Petr Macháček.

Po utkání s Jihočechy své svěřence nehanil za špatný výkon, naopak našel slova chvály. „Výsledek je špatný, protože jsme prohráli, ale když budu hodnotit herní stránku, tak jsme předvedli docela dobrý hokej.“

První branka zápasu patřila hostům, prosadil se z přesilovky Zedník. „Pak jsme ale v další přesilovce udělali hrubou chybu a soupeř nás za to potrestal a pak dal ještě na 2:1, takže místo toho, aby jsme v klidu vedli, jsme prohrávali.“

Domácí ve druhé třetině své vedení ještě zvýšili, ale Nový Jičín se dokázal vrátit, na 3:3 vyrovnali v rozmezí dvou minut Palička a Málek. Palička se trefil ještě jednou v závěrečné periodě, kdy vyrovnával na 4:4, ovšem České Budějovice nakonec zápas rozhodly v 56. minutě z přesilovky.

„Snažili jsme se, tvořili jsme hru, ale koncovka nás trápila. V podstatě jsme se celý zápas dotahovali,“ hodnotil průběh utkání Macháček.

Příště Ďáblové doma přivítají Pelhřimov, který je poslední ve skupině Jih. „Věřím, že nám to vyjde a že získáme tři body,“ přál si Macháček.

HC DAVID SERVIS Č. BUDĚJOVICE – HK NOVÝ JIČÍN 5:4

Branky a nahrávky: 14. Doktor (Bárta), 15. Sumerauer (Bárta, Procházka), 28. Doktor (Svoboda), 44. Ji. Bárta (Dudáček, L. Kříž), 56. Ferebauer (Ja. Bárta, Šulčík) – 11. Zedník (Pecha, Poruba), 29. Palička (Pecha, Kafka), 31. Málek (Metelka), 56. Palička (Poruba, Kafka).

Nový Jičín: Sonnek – Adamík, Hruška, Holáň, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Timura, Kuba, F. Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, Vaňo.

Petr Sumbal