HC Plus Oil Orlová - HC Gedos Nový Jičín 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

V dalším dvojutkání se hráči Gedosu nyní představí před vlastním publikem. Již v sobotu 5. února hostí od 18.00 přerovské Zubry, kteří spolu s Prostějovem bojují s Novojičínskými o co nejlepší místo ve druhé polovině skupiny A. Ve středu 9. února hostí Nový Jičín od 18.00 právě prostějovské Jestřáby.

Po opatrném začátku se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Na branku se ale čekalo až do 14. minuty, ve které využili početní výhodu domácí. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Kraft, který otevřel skóre zápasu – 1:0.

Druhou část poznamenalo opět vyloučení hostí. Ve 25. minutě jej využil Valchař, a bylo to o dva – 2:0. O tři minuty později využil potřetí přesilovou hru Olejářů Blatoň a bylo takřka rozhodnuto – 3:0. Ke slovu se poté dostali i Novojičínští. V polovině zápasu totiž dostali výhodu dvou hráčů v poli a Orlovští jen s vypětím všech sil a neskutečných zákroků gólmana Žídka vše ustáli bez úhony. V poslední minutě druhé části ale opět zahrozili domácí. Na 4:0 dal Galvas.

Třetí třetinu načala opět branka Orlové. Samiec utekl obraně hostí a tváří v tvář Kozákovi uspěl – 5:0. Závěrečné minuty patřily ale Novému Jičínu. V 57. minutě využil náporu Gedosu Slavík a prostřelil Žídka – 5:1. O dvě minuty později selhala obrana domácích podruhé, když se přesně trefil Zedník – 2:5. I další akce patřila Gedosu, branku však diváci již neviděli.

Aleš Flašar (Orlová): Dá se říct, že jsme měli hru pod kontrolou a oslabení nás pokaždé jen přibrzdila. Naštěstí jsme je přežili bez úhony a nevím, jak by se zápas vyvíjel, kdyby dokázal Jičín skórovat. Za rozhodnutého stavu jsem nasadil do hry juniory, aby si mohli zranění hráči odpočinout. Mladíci se snažili a odehráli si určitě své. Góly v závěru už nic neřešily. Když se nám podařilo vstřelit branku, museli Jičínští otevřít hru, a to byla voda na náš mlýn, vyhráli jsme zaslouženě.

Petr Kneblík (Nový Jičín): První třetina byla celkem vyrovnaná. Dostali jsme ale branku v době, když jsme hráli v oslabení a rozhodčí pustili zakázané uvolnění domácím. O přestávce jsme si řekli, co budeme hrát. Vlezli jsme na led a dvakrát jsme jim nahráli na branku, jednou dokonce při naší přesilovce. Měli jsme i slibně vyhlížející šance, ale bohužel, jsme je nedokázali proměnit.

Branky a nahrávky: 15. Kraft (Grygar, Studený), 25. Valchař (Galvas, Samiec), 28. Blatoň (Urbánek), 40. Galvas, 52. Samiec (Galvas) – 57. Slavík (Macháček), 59. Zedník (Skaloš, Kozák), vyloučení: 9:8, využití: 3:0, v oslabení: 1:0, rozhodčí: Jeřábek – Mrákava, Koliba, poměr střel: 34:25, diváci: 430

Orlová: Žídek - Samiec, Grygar, Goláb, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Moravec, Kraft, Galvas, Valchař, Štefanka, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka, Malík, Fábry, Ondrek. Aleš Flašar

Nový Jičín: Kozák - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Chvostek F., Slavík - Skaloš, Macháček, Zedník - Gebauer, Pavlačka, Toman R. - Štěpják, Toman, Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 2. ligy, skupiny Východ: AZ Havířov – Šumperk 2:4 (1:0, 1:1, 0:3), Přerov – Prostějov 9:3 (3:0, 4:3, 2:0), Břeclav – Frýdek-Místek 5:4 (2:1, 2:1, 1:2), Valašské Meziříčí – Technika Brno 3:6 (2:4, 0:1, 1:1), Hodonín – Opava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1).