Hokejisté Nového Jičína odvrátili hrozbu vyřazení

Nový Jičín – Nový Jičín prodloužil čtvrtfinálovou sérii play off II. ligy, skupiny Východ, s Orlovou, když na jejich ledě vyhrál přesvědčivě 5:2. Po porážce 2:8 a 2:3 by si na postup Gedosu vsadil málokdo. Jen skalní fanoušci doufali a dočkali se.

16.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

HC Orlová - HC Gedos Nový Jičín 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Do utkání vstoupila aktivněji, jako v předešlých zápasech, Orlová. Jenže tentokrát byl Nový Jičín připraven a rozhodně nehodlal opakovat první zápas, kdy již po první části prohrával 0:5. Také skóre otevřeli jako první hosté. Na začátku 6. minuty využil jednu z mála novojičínských akcí Pavel Hruška – 0:1. Také Orlová ale ukázala, že sérii prodlužovat rozhodně nechce. V 15. minutě tečoval v přesilové hře Golab neúmyslně rukavicí střelu Najdeka - 1:1.

Ani druhá třetina rozhodnutí nepřinesla, přestože opět padaly branky. Hned na začátku třetiny otočil výsledek zápasu domácí Dušek a tribuny začaly pomalu slavit. Jenže houževnatý výkon hostí dělal Orlové starosti. Ve 37. minutě využil přesilovku Skaloš, který tečoval do prázdné brány ideální přihrávku Bacula - 2:2.

Opět měla tedy rozhodnout poslední část. V 50. minutě se radovali hosté. Šimo přihrál Pavlu Hruškovi, který dal svůj druhý gól zápasu – 2:3. Za tohoto stavu vstoupili soupeři do poslední dvouminutovky a čekal se drtivý tlak domácích. V 59. minutě si ale zopakovalo souhru duo Bacul – Skaloš, a bylo to o dva – 2:4. Hosté nakonec potrestali i orlovskou snahu při hře bez brankáře, když prázdnou bránu neminul Pavlačka - 2:5.

„Nový Jičín neměl před zápasem co ztratit, protože jsme vedli 2:0 na zápasy. Naši hráči k utkání přistoupili zodpovědně, jenom nám chybělo trochu štěstí, a situace by byla jiná,“ prozradil pro oficiální internetové stránky novojičínského klubu asistent trenéra Orlové Vítězslav Víteček a dodal: „Gól jsme nedali a naopak ho dal soupeř, a to rozhodlo. O tom je dnešní hokej. Kdo dá góly, vyhrává. My jsme byli na zápas dobře připraveni jak psychicky, tak i herně, ale štěstí se obrátilo proti nám.“

Trenér Nového Jičín Petr Kneblík mohl být spokojen. „Dneska to bylo stejné utkání jako to druhé v Novém Jičíně. Orlová měla v první třetině výraznou převahu. Sice jsme vedli 1:0, ale potom jsme se nechali vyloučit a dostali jsme stejný gól jak u nás,“ popsal Kneblík a uzavřel: „Dokázali jsme ale vyrovnat, hosté začali ztráceli nervy a pro nás to dopadlo dobře.“

Branky a nahrávky: 15. Golab (Najdek, Rozum), 22. Dušek (Kraft, Grygar) – 6. Huška Pa., 37. Skaloš (Bacul), 50. Hruška Pa. (Šimo, Toman M.), 59. Skaloš (Bacul), 60. Pavlačka (Hruška Pa., Šimo), vyloučení: 4:4, využití: 1:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 36:40, diváci: 650. Stav série: 2:1.

Orlová: Šafránek - Prokop, Samiec, Golab, Štefanka, Urbánek, Mintěl - Stránský, Studený, Potočný - Rozum, Valchař, Najdek - Grygar, Dušek, Kraft. Trenér Josef Ziemba

Nový Jičín: Kozák - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda, Pelikán - Bacul, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Toman R. - Uhlár, Toman M., Zedník. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 3. zápasů čtvrtfinále: HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Břeclav 10:4, konečný stav série 3:0, SHK Drtiči Hodonín - HC Slezan Opava 8:0, konečný stav série 3:0, HC Zubr Přerov – Valašský HK Vsetín 4:1, stav série 2:1

16.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
83

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po jasném vítězství ve volbách.
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.