„Chceme být Přerovu v play-off zdatným soupeřem," upozorňuje před rozhodující fází sezony manažer HC Nový Jičín Milan Urban

Přestože svěřenci trenéra Davida Handla prohráli šestkrát z posledních sedmi duelů, můžou se společně se svými fanoušky těšit na bitvy v letošním play-off. Ve čtvrtfinále se Nový Jičín postaví vítězi základní části, přerovským Zubrům.

Ve 20. kole prohráli Novojičínští na vlastním ledě s opavským Slezanem vysoko 3:6 a na 8. místo, znamenající play-off, ztráceli osm bodů. Završili tak neúspěšný listopad, ve kterém prohráli všech osm duelů v řadě za sebou. Už po 16. kole odvolalo vedení klubu trenéra Kamila Glabazňu, na jehož místo přišel staronový kouč David Handl. O týden později v mužstvu skončila i letní posila, Marek Ivan. Po opavské porážce přišla série tří zápasů s posledním Valašským Meziříčím, ze kterého bral Nový Jičín plný počet bodů.

Ve 27. kole pak na sebe novojičínští hokejisté upozornili znovu nevídanou sérií, tentokráte vítěznou. Devět po sobe jdoucích výher katapultovalo Handlovu družinu na 4. místo II. hokejové ligy. „Dá se říct, že sezona měla dvě části. Za trenéra Kamila Glabazni jsme od začátku avizovali, že budeme hrát atraktivní hokej a zároveň vyhrávat, což se bohužel nepovedlo. Přišla série osmi porážek v řadě a výměna trenéra. K mužstvu přišel nový trenér, David Handl, který je znám svou filozofií poctivé obrany," vracel s k průběhu základní části manažer klubu Milan Urban. „Došlo k některým změnám v kádru a koncem prosince jsme najeli na druhou, tentokráte vítěznou sérii. Dostali jsme se na místa zaručující play-off. Tam to vnímám jako možné uspokojení hráčů, protože dosáhli toho, co bylo jejich cílem, a byť jsme měli ambice trošku vyšší, skončili jsme nakonec na posledním postupovém místě," připomněl Milan Urban konečné 8. místo po základní části. V rozhodující části sezony vyzve Nový Jičín silný Přerov. „Play-off je, jak se říká, nová soutěž. V naší historii už se dvakrát stalo, že jsme, jako osmý tým, postoupili přes první celek dále. Máme pár dní na to, abychom tým naladili, a věřím, že budeme Přerovu zdatným soupeřem. V základní části jsme s nimi uhráli tři body. Ale Přerov samozřejmě budí respekt. V kádru má hráče s ligovou minulostí a v brance Vojtka. Náš cíl byl splněn, teď věřím, že bude sezona co nejdelší," přeje se novojičínský hokejový manažer.

Divácká podpora

Vedení klubu připravilo pro fanoušky během sezony řadu akcí. Hlavní soutěž, „Fanděte hokeji a vyhrajte auto", gradovala v posledním zápase roku 2012 na domácím ledě proti Frýdku-Místku, který si mohl s týmem užít i vítěz soutěže „Místo na střídačce je volné". „Druhá liga, skupina Východ, se prezentuje po extralize jako druhá nejvíce navštěvovaná soutěž. Je to samozřejmě hodně díky Havířovu, Přerovu, Vsetínu nebo Prostějovu. Náš fanouškovský kotel každým rokem narůstá, což je pro nás pozitivní. Počty diváků na domácích zápasech se liší převážně v tom, kolik dorazí hostujících fanoušků třeba z Havířova nebo Přerova. Ti znamenají zvýšení naší návštěvnosti," vysvětloval Milan Urban a pokračoval: „Když si vzpomenu, že začalo dvacet mladých kluků, kteří postupně zkoušeli různá chorea, tak dneska je jich daleko více a za jejich podporu jsme moc rádi. Je pozitivní, že kotel neustále roste."

Fanoušci.

Klub spolupracuje s novojičínským fanklubem také při výjezdech a nejinak tomu bude i v sérii s Přerovem. „Podle množství zájemců nás fanklub požádá a uvědomí, jak velký autobus bude třeba k dispozici. Výjezdy jsou v jejich režii a my jim zabezpečujeme dopravu na utkání," řekl na závěr manažer klubu.