Hokejisté Nového Jičína udeřili v závěru. Řádil Gebauer

Ještě v polovině třetí třetiny to na stopnutí nepříznivé série nevypadalo, ale závěr zápasu si pro sebe rezervoval Robin Gebauer, jenž nejprve vyrovnal a na konci 59. minuty rozhodl o vydřené výhře nad poslední Opavou. Druholigoví hokejisté Nového Jičína tak po třech porážkách v řadě opět bodovali naplno a upevnili si tak 3. příčku tabulky.

2.11.2017

NOVOJIČÍNSKÝ forvard Robin Gebauer (v modrém) zařídil tříbodový zisk proti Opavě vítěznou brankou v čase 58:59. Foto: Archiv Deníku

První velkou možnost Ďáblů sice ještě Krupa nevyužil, ale ve 12. minutě už se prosadil Sonnek, jenž udeřil v přesilovce 5 na 3 a skóroval tak popáté v sezoně.

„Bylo důležité, že jsme dvojnásobnou přesilovku využili, protože nás to trošku uklidnilo. Od druhé třetiny jsme se ale dostali pod tlak Opavy, která na nic nečekala a vytáhla forčeking, kterým nám dělala problémy při rozehrávce,“ přiznal trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček.

VYNIKAJÍCÍ KOHN A SKVĚLÝ ZÁKROK HRUŠKY

V polovině utkání už se Slezané radovali z vyrovnání, když Kohna překonal Malina. Hosté poté ještě více ožili, ale v dalších šancích už si ve zbytku druhé části na výborného Kohna, jenž Ďábly držel po celé utkání, nepřišli.

To, co Opava nestihla v závěru druhé periody, toho se dočkala hned na startu závěrečné dvacetiminutovky. Nový Jičín sice přečkal přesilovku Slezanu, která pokračovala ještě na startu poslední třetiny, ale hosté zůstali v pásmu a dorážející Šindelář překlonil vedení na opavskou stranu.

Jeden z klíčových momentů utkání pak přišel zanedlouho, když zadák Hruška zaskočil za Kohna a parádním obranným zákrokem udržel svůj celek ve hře o body. Novojičínští pak marně dobývali opavskou defenzivu v čele s Šafránkem, ale nakonec se Macháčkova družina dočkala slastného závěru.

Nejprve vyrovnal osm minut před koncem zblízka Robin Gebaeur, a když se pak zápas chýlil k prodloužení, přišla druhá gólová chvíle nejproduktivnějšího Ďábla. Pouhou minutu a vteřinu před koncem řádné hrací doby totiž opět zaúřadovala druhá domácí formace, když po Málkově vybídnutí ještě Šafránek vychytal Zedníka, ale po dorážce Robina Gebauera už musel klopit hlavu. Opava to pak ještě ihned zkoušela při hře bez brankáře, ale Nový Jičín už o závěrečný obrat nepřišel.

„Bylo to velmi těžké a vyrovnané utkání. Musím říct, že Opava byla lepší na kotouči a silnější v osobních soubojích. V závěru mohly zvítězit oba celky, ale nakonec se nám podařilo rozhodnout. Z naší strany to nebylo úplně povedené utkání, ale o to více si cením vítězství,“ uvědomoval si šéf střídačky Ďáblů, jenž mohl po zranění využít i služeb obránce Tomečka, jehož v poslední části nasadil do útoku.

Už v sobotu od 17 hodin čeká novojičínské Ďábly duel na ledě Valašského Meziříčí, do kterého již může zasáhnout útočník Motloch, jenž obdržel jednozápasový distanc. Po následném středečním volnu pak Nový Jičín přivítá ve třetím derby v sezoně Kopřivnici již v pátek 10. listopadu. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – HC SLEZAN OPAVA 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 12. J. Sonnek (Adamík, Chvostek), 52. R. Gebauer (Zedník), 59. R. Gebauer (Zedník, Málek) – 31. Malina, 42. Šindelář (Vítek, Wolf). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Čelechovský. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 350.

HK Ďáblové Nový Jičín: Kohn – Adamík, Metelka, Janiczek, Matyáš, Hruška, Már – Chvostek, Kocián, J. Sonnek – Málek, Zedník, R. Gebauer – Krupa, Palacký, Kafka – Jiří Slovák II., Tomeček. Trenér: Macháček.

Zbylé výsledky 16. kola: Kopřivnice – Hodonín 4:3, Poruba – Šumperk 4:3 SN.

Kopřivnická Tatra obrala Draky v jejich domovině

Rekordní přejezd překážky s extrémní stoupavostí s vozem Tatra v areálu centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Ilustrační foto.
6

Automobilka Tatra chystá kurzy pro řidiče

Baracuda po triumfu ve Vyškově padla v Brně a už v pátek hostí Baník Ostrava

Nováček, na kterém si každý smlsne? Zapomeňte! Futsalisté z Jakubčovic nad Odrou si v nedělním pokračování 2. ligy, sk. Východ, vyšlápli na Vyškov, který před víkendem vedl tabulku jedné ze dvou skupin druhé nejvyšší futsalové soutěže u nás. Ve středeční dohrávce pak tým hrajícího trenéra Davida Molnára nezvládl přestřelku v Brně, kde padl po divokém průběhu 6:12.

Čechmánkovi Drtiči bodovali v Novém Jičíně naplno

/FOTOGALERIE/ Druholigoví hokejisté Nového Jičína odstartovali čtvrtou sedminu základní části domácím soubojem s Hodonínem a celku nového trenéra Romana Čechmánka nakonec podlehli 2:5. Ďáblové tak středečním duelem proti Drtičům zakončili sérii tří utkání v řadě proti favoritům soutěže.