První přátelské utkání čeká hokejisty už v úterý 14. srpna od 18.00 hodin na domácím ledě proti rivalovi z Frýdku-Místku. Ve čtvrtek 16. srpna se pak hokejisté utkají opět na vlastním ledě, ve stejném čase, s týmem MHK Dubnica.

O průběhu letní přípravy nebo o cílech Nového Jičína v nadcházející sezoně mluví trenér týmu Kamil Glabazňa.

Jak v současnosti probíhá letní příprava mužstva?

V pondělí 6. srpna jsme byli poprvé na ledě, protože nám soutěž posunuli až na 22. září, a i většina druholigových mančaftů šla na led teď v pondělí. Říkal jsem si, že ten první týden není kam spěchat, protože příprava do toho prvního mistráku, do 22. září, je hrozně dlouhá. Na ledě nás bylo asi 25, samozřejmě i s posilama, které měly přijít. Na tréninku byli úplně všichni a teď v srpnu půjde hlavně o to, abychom nabrali nějakou fyzičku. Máme naplánovaných jedenáct přátelských utkání a na konci srpna bude třeba mančaft nějak zeštíhlit. Někteří budou možná zklamaní, ale od 1. září, ty tři týdny do prvního mistráku, bych chtěl, aby nás bylo na ledě 20, a budeme prostě pracovat s hráči, kteří budou vyvolení, a já věřím, že ta volba bude správná.

Tým posílili zkušební borci, navrátilci Kabeláč s Vašutem nebo útočník Ivan, který hrál naposledy v Karviné. Máte ještě nějaké další nové hráče?

Žádní další noví hráči nejsou. Přema Vašut i Martin Kabeláč jsou vlastně novojičínští hráči a Marek Ivan byl už v pondělí také na ledě. Zatím to nevypadá, že bychom ještě někoho hledali, možná ještě jednoho útočníka. Uvidíme, co nám napoví přáteláky, protože těch přáteláků máme dost. Takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Máme i nějaké mladé hráče, kteří přišli, některé z juniorky, nebo jsme si stáhli pár hráčů z béčka. Myslím si, že dostanou taky příležitost, aby si v srpnu zahráli. Mají prostor se ukázat, času do prvního mistrovského utkání je ještě spoustu.

Jak zmiňovaná trojice nových hráčů zapadla do mužstva?

Martin Kabeláč, jako Jičíňák, tady zná všechny, Přema Vašut taky a jediné, co je nové, je to, že se Přema Vašut stal kapitánem mužstva. A myslím si, že Marek Ivan, se svým jménem a svou výkonností, také nebude mít problém do mužstva zapadnout.

Novému Jičínu loni těsně utekla účast v závěrečném play-off. S jakými cíli budete vstupovat do té nadcházející druholigové sezony?

Do sezony budeme vstupovat s těmi nejvyššími cíli. Mančaft je posílený, takže bych řekl, že o tom, že bychom nepostoupili do play-off, se ani nemůžeme bavit.

Chystáte se ještě v rámci letní přípravy na nějaké přátelské fotbalové utkání, jak to bývá občas v létě u hokejových týmů zvykem?

Myslím si, že na to letos už nebude čas. Nic takového v plánu není. (dtb)