HC Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Hned ve svém prvním utkání po návratu do Nového Jičína se trefil Martin Kabeláč, a to dokonce dvakrát. Prosadil se tak proti bývalým spoluhráčům, protože ještě v loňském ročníku 2. hokejové ligy působil ve Frýdku-Místku. Ve 36. minutě se domácí hokejisté, zásluhou Štěpjáka, dostali už do vedení 4:0, hosté stihli do konce druhé třetiny alespoň snížit. V poslední třetině utkání přidal každý z týmů po jedné brance, což znamenalo konečné vítězství Nového Jičína 5:2.

Druhé přípravné utkání, které měli hokejisté Nového Jičína odehrát ve čtvrtek 16. srpna od 18.00 hodin, znovu na svém ledě, proti týmu MHK Dubnica, se nakonec konat nebude. Slovenský tým na utkání nedorazí. Místo plánovaného přípravného utkání se ve čtvrtek odehraje tréninkový zápas modří a bílí HC NJ

Branky: 10´ Kabeláč (Horák, Vašut), 14´ Kabeláč (Macháček), 23´ Skaloš (Gulda, Ivan), 36´ Štěpják, 56´ Skyba (Tomášek, Chvostek) 38´ Barčák (Lízak), 50´ Číhal (Sluštík J.)

Vyloučení: 3:6, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Poměr střel: 29:26

HC Nový Jičín: Šrámek (31´ Kozák) Horák (31´ Andrýsek), Vašut (31´ Chvostek), Hruška (31´ Fišera), Gulda (31´ Pelikán) Kabeláč (31´ Uhlár), Ivan (31´ Martinčík), Macháček (31´ Štěpják) Brynecký (31´ Zedník), Toman (31´ Tomášek), Skaloš (31´ Skyba).

HC Frýdek-Místek: Missiorz Kudláček, Tomiš, Teper, Měkýš, Krutil, Ovčáři, Lizak, Mareček, Barčák, Štubňa, Číhal, Gogolka, Sluštík J., Sluštík O., Slovák, Kelner, Škatula, Rozum. (sedy)

Kouč Nového Jičína Kamil Glabazňa o prvním přípravném utkání:

První přípravné utkání máte za sebou. Jaké máte pocity?

Utkání splnilo očekávání. Jak si všichni všimli, tak jsme hráli na deset a deset hráčů. Teď trénujeme fyzičku, takže to účel splnilo. Před utkáním jsme si neříkali žádnou taktiku, jestli budeme hrát tak nebo tak. Jediné, co jsem řekl, bylo, aby útočníci hráli dopředu i dozadu a stejně se zapojovali i obránci. Střídání trvají 40 až 50 sekund, tak jsem jim řekl, aby do toho šli naplno. Všichni hráči splnili to, co jsem po nich chtěl.

Takže v přípravných zápasech nehrajete na výsledky, ale aby se tým sehrál a plnil úkoly?

Tím, že nám soutěž posunuli až na 22 září, tak další zápas bude vypadat stejně. Takže ti, co dneska hráli jako první, budou hrát druzí a naopak. Jenom pro informaci, ta parta, která zrovna nehrála, tak měla posilovnu. Hráčů je dost, takže jsem rád, že se takhle mohou všichni zapojit. O výsledky v přípravě samozřejmě nejde, ale výsledek je dobrý, takže to splnilo očekávání po všech stránkách.

Co Vás čeká v příštích dnech?

Ve čtvrtek tréninkový zápas. V pátek večer máme trénink. Víkend budeme mít volný a příští týden jedeme nejprve do Vsetína a ve čtvrtek do Opavy. Od čtvrtku nám začne minisoustředění, kdy budeme chodit dvakrát denně na led. (sedy)