HC Břeclav – HC Gedos Nový Jičín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Pokud se ve druhé lize utkají hokejisté Břeclavi a Nového Jičína, je jasné, že branek bude jako šafránu. Ne jinak tomu bylo i nyní. Břeclav vletěla do utkání bez respektu a soupeř, jenž přijel jen těsně před zápasem a neabsolvoval rozbruslení, se zpočátku jen bránil. Šance Lvů však zůstaly nevyužity. Nový Jičín naopak sázel na protiútoky a spoléhal na chyby domácích, z nichž jednu bleskově přeměnil v úvodní branku. Střela Vrdlovce již v 7. minutě skončila za zády bezmocného Chvátala – 0:1. V zápětí se ocitl sám před hostujícím brankářem Zháňal, Šrámka trefil ale jen do masky. Břeclav pak zasypala Šrámka sprškou střel, obrovitý gólman Nového Jičína však pokryl i ty nejnebezpečnější.

Břeclav se hnala do útoku i ve druhé půli, Šrámek si ale do branky postavil pomyslnou neprůstřelnou zeď. Ve 23. minutě se ocitl novojičínský Kabeláč před břeclavským gólmanem, jenže nemířil přesně. To jeho spoluhráč Skaloš o šest minut později dorazil Chvátalem vyražený puk do branky a další ledová sprcha pro domácí byla na světě – 0:2. Domácí poté sice rozezvučeli tyč Šrámkovy svatyně, branky se však nedočkali.

Třetí třetina nabídla nejvyrovnanější, ale také hokejově nejméně povedenou, dvacetiminutovku. Hra se nastěhovala do středního pásma a přihrávky i střely ztratily přesnost. I tempo upadlo. Nepomohly tomu ani početní výhody obou týmů, které byly, hlavně v podání Lvů, špatně zahrané. Skóre se už nezměnilo, a tak si Nový Jičín odvezl z Břeclavi tři body za výhru 2:0. Lvi tak prohráli už třetí utkání v řadě.

Michal Konečný (Břeclav): První třetina byla jasně v naší režii. Zataženého soupeře jsme přestříleli 17:6, nebylo nám to ale nic platné. Nedali jsme ani ty nejvyloženější šance, a psychika mladých hráčů jde pak rapidně dolů. Hostům pak stačily dvě jednoduché kombinace na to, aby daly góly, a nikam se nemuseli hnát. My jsme se na každou střelu strašně nadřeli. A když už se dostaneme do vyložené šance, trefíme jen tyč.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Přijeli jsme k utkání v době, kdy domácí již byli na rozbruslení, tak jsme museli jít rovnou do zápasu. Začátek tak byl opravdu špatný a můžeme děkovat jen Šrámkovi v bráně, že jsme neinkasovali, protože těch stoprocentních šancí měla Břeclav hned několik. Paradoxem bylo taky to, že přestože se nám první část opravdu nevyvedla, jedinou branku třetiny jsme dali my. Druhá a třetí třetina byla už pod naši taktovkou. Dvoubrankové vedení pak přinášelo i celkem usměvavé chvíle, kdy hráči, ve snaze držet puk pod kontrolou, dělali až školácké chyby. Jiný mančaft by to asi potrestal.

Branky a nahrávky: 7. Vrdlovec (Gebauer, Pavlačka), 29. Skaloš (Kabeláč), vyloučení: 3:5, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 35:30, rozhodčí: Skoupý, diváci: 280

Břeclav: Chvátal – Škápik, Špaček, Svoboda, Rajnoha, Dora, Vozdecký, Novák J., Nedvěd – Hrůza, Čikl, Matouš – Kuriál, Grmela, Zháňal – Fiedler, Novák E., Konečný, Gabriška, Bartoš, Bolfík. Trenér Michal Konečný a Pavel Nohel

Nový Jičín: Šrámek – Horák, Chvostek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík – Skaloš, Macháček, Kabeláč – Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec – Uhlár, Zedník, Tomášek. Trenér Petr Kneblík. (dan, cas)

Ostatní výsledky 24. kola: AZ Havířov – HC Uherské Hradiště 12:1 (1:1, 6:0, 5:0), HC Frýdek-Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:2 (4:1, 0:1, 1:0), VSK Technika Brno – SHK Drtiči Hodonín 5:6 (1:2, 0:2, 4:2), HC Uničov – HC Zubr Přerov 4:8 (1:4, 2:1, 1:3), HK Jestřábi Prostějov – HC Plus Oil Orlová 5:2 (1:0, 2:0, 2:2), HC Slezan Opava – VHK Vsetín 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)

Los 25. kola, pátek 10. prosince, 18.00 HC Orlová – HC Břeclav, sobota 11. prosince, 17.00 HC Zubr Přerov – Jestřábi Prostějov, SHK Drtiči Hodonín – HC Uničov, HC Bobři Valašské Meziříčí – VSK Technika Brno, HC Frýdek-Místek – HC Uherské Hradiště, 18.00 HC Gedos Nový Jičín – HC Slezan Opava, neděle 12. prosince, 17.00 Salith Šumperk – HC AZ Havířov