Přestože domácí dvakrát vedli, první třetinu vyhráli hosté. Brankový účet otevřeli domácí již ve třetí minutě, kdy se trefil Glabazňa – 1:0. Na vyrovnání se čekalo do 11. minuty, kdy se nemýlil Martiník. Vedení domácím vrátil po necelé minutě Sluštík. Závěr třetiny patřil brankově hostům. Ve 14. minutě vyrovnal Vaněček a v 17. minutě poslal stejný muž hosty poprvé do vedení.

Druhá část byla brankově mnohem chudší. Když už to vypadalo, že hosté udrží těsné vedení, zaúřadoval Toman, který 39 vteřin před odchodem do kabin zařídil vyrovnání – 3:3.

Lídr soutěže vstoupil lépe do závěrečné části. Ve 43. minutě využil přesilovou hru Kratěna, a poslal tak hosty podruhé do vedení – 3:4. Domácí na vyrovnání čekali do 48. minuty. Přihrávku Hruškovského využil Kabeláč a poslal oba týmy do prodloužení.
V něm diváci branku neviděli a přišli na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli domácí hráči stoprocentní. Rozhodující nájezd proměnil Glabazňa a urval také druhý bod pro Novojičínské.

„Chtěl bych poděkovat všem mladým hráčům, kteří dnes nastoupili za naše zkušené a zraněné hráče a předvedli perfektní a bojovný výkon. Poslední dva zápasy jsme vyhráli tím, že jsme nesmírně bojovali a šli jsme výsledku naproti,“ prozradil trenér HC Gedos Nový Jičín David Handl.

HC Gedos Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí 5:4 sn (2:3, 1:0, 1:1-0:0-1:0)

Branky a nahrávky: 3. Glabazňa (Pelikán), 12. Sluštík (Macháček), 40. Toman M., 48. Kabeláč (Hruškovský), rozhodující nájezd Glabazňa – 11. Martiník (Dvořák P.), 14. Vaněček (Dvořák O., Pavlas), 17. Vaněček (Blažek), 43. Kratěna (Krisl, Starůstka), vyloučení: 5:7, využití: 1:2, v oslabení: 0:0, poměr střel: 33:33
Nový Jičín: Urbánek - Hruškovský, Valchář M., Štindl, Vašut, Koloničný, Pelikán - Glabazňa, Toman M., Kabeláč - Sluštík, Macháček, Skaloš - Uhlár, Bacul, Zedník. Trenér David Handl
Val. Meziříčí: Krumpoch - Zrník, Zientek, Krisl, Starůstka, Blažek, Dvořák O. - Martiník, Dvořák P., Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Varga, Vaněček, Pavlas. Trenér Roman Sedlák.