Hokejisté zahájili nový rok vítězstvím

Vsetín – První kolo po vánoční přestávce hráčům Nového Jičína svědčilo. V předehrávce 44. kola II. hokejové ligy, skupiny Východ, porazili Valašský hokejový klub Vsetín 3:1. Vsetín zřejmě spoléhal na výsledek posledního vzájemného utkání Na lapači, kdy Nový Jičín ve Vsetíně prohrál vysoko 2:7. A to se Valachům vymstilo.

8.1.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

VHK Vsetín - HC Gedos Nový Jičín 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Již první třetina mnohé naznačila. Domácí se dost trápili a nabídnuté šance v podobě přesilových her odmítali jednu po druhé. Naopak, Nový Jičín byl více nebezpečný, své šance však zatím nevyužil. Skóre zápasu mohli již v 10. minutě otevřít hosté, jejich snahu ale zmrazil Štraub, který uklidil puk do bezpečí před ležícím gólmanem Plškem. Na druhé straně v 17. minutě vyslal Štraub do jízdy Mokrejše, ten však tváří v tvář hostujícímu Slovákovi těsně minul.

Na začátku druhé třetiny najel Sakrajda do brankáře Slováka, který zůstal otřesen ležet na ledě. Jeho místo pak nahradil Kozák. Ve 25. minutě Pavlačka přesně přihrál Pavlu Hruškovi a ten se nemýlil – 0:1. Hosté si pak zahráli se Vsetínem hru na kočku a myš, jejímž výsledkem byla další branka, kterou ve 27. minutě vstřelil Petružálek – 0:2. Dalším varováním pro domácí měl být, ve 38. minutě, únik Tomáška a Zedníka, kteří ale netrefili. Zato Bacul, který je za pouhých 19 sekund napodobil, byl mnohem úspěšnější – 0:3. Poslední naději vykřesali domácí ve 39. minutě, ale Tesaříkova střela orazítkovala pouze tyč Kozákovy branky.

Poslední třetina byla jen o tom, zda udrží hostující Kozák čisté konto, či ne. K jeho smůle se tak nestalo. O jedinou trefu poražených se postaral bek Matula, jenž pět vteřin před koncem stanovil konečné skóre, když střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:3.

Juraj Jurík (Vsetín): Bohužel, vstup do nového roku jsme si představovali úplně jinak. Propadli jsme ve všech činnostech. Na zápas jsme se připravovali, něco jsme nacvičovali, ale na ledě to pak bylo úplně jinak. Rozhodlo nedodržování taktiky, kterou jsme si stanovili. Každý si hrál to, co chtěl, a podle toho to vypadalo. Dnes jsme si prostě nezasloužili vyhrát.

Petr Kneblík (Nový Jičín): První třetinu měli domácí navrch i díky našim zbytečným faulům. Ve druhé pak přišlo pro Vsetín osudné oslabení, po zákroku Sakrajdy, který se nedělá. Vsetín pak dostal gól a od té doby skončil. Byl rozhozený a my už měli utkání ve svých rukou.

Branky a nahrávky: 60. Matula – 25. Hruška Pa. (Pavlačka, Šimo), 27. Petružálek (Macháček, Bacul), 38. Bacul (Gulda st.), vyloučení: 6:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 28:23, rozhodčí: Mrkva - Koliba, Mikler, diváci: 1112

Vsetín: Plšek – Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Bořuta, Šimek – Hrňa, Štraub, Mokrejš – Sakrajda, Vaněk, Ševčík – Knebl, Korčák, Mikeš – Tesařík. Trenér Juraj Jurík

Nový Jičín: Slovák (22. Kozák) - Petružálek, Andrýsek, Chvostek, Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Bacul, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Sluštík – Zedník, Toman M., Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 44. kola: VSK Technika Blansko - HK Jestřábi Prostějov 5:6pp. (1:2, 1:2, 3:1 - 01), branky: 17. Veselý (Fischer, Pazdera), 30. Hrůza (Benýšek, Pálka), 50. Tobiáš (Polanský), 53. Mifek (Hrůza), 59. Popolanský (Brzobohatý) - 13. Smejkal (Bašmár), 19. Bordowski (Zábranský), 21. Bordowski (Zábranský), 29. Stejskal, 54. Doseděl (Berčák), 65. Duba (Stejskal), HC Uničov - SHK Hodonín 3:4 sn. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1), branky: 7. Handl (Pavlas), 24. Sršeň (Frieb), 27. Drábrek (Pavlas) - 16. Holuša (Flašar), 18. Korotvička (Holuša), 34. Pokorný (Flamík, Vaškovič), rozhodující nájezd Haring, HC Orlová - HC Bobři Valašské Meziříčí 5:1 (1:1, 3:0, 1:0), branky: 9. Valchař (Ovšák, Studený), 27. Prokop (Potočný, Urbánek), 31. Hegegy (Valchař), 36. Rozum (Potočný), 44. Stránský (Potočný) - 18. Šebesta (Brokeš, Sochorek), HC Břeclav - HC Slezan Opava 2:3 sn. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1), branky: 9. Nekvasil (Strýček), 41. Mráz - 6. Kukol (Měch), 38. Tichý (Kocián), rozhodující nájezd Grofek, HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek 4:3 (1:0, 2:3, 1:0), branky: 13. Kočara (Kotásek, Osina), 29. Hanák (Sedlák), 34. Ditrich (Sedlák), 50. Musil (Vlček, Kohút) - 23. Martiník (Pelikovský), 34. Merta (Pavlas, Maruna), 35. Maruna.

Los 28. kola, sobota 9. ledna: HC Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín, VHK Vsetín - HC Uničov, HC Břeclav - HC Orlová, neděle 10. ledna: VSK Technika Blansko - HC Slezan Opava, HC Zubr Přerov - HK Jestřábi Prostějov.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Druholigoví hokejisté Kopřivnice padli ve Valašském Meziříčí v prodloužení a už ve středu v 18 hodin hostí rozjetý Nový Jičín.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.