HC Gedos Nový Jičín - LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Hosté měli do zápasu vstup jako ve snu. Hned první střelou totiž Smejkal otevřel brankový účet zápasu. Rozladěná domácí družina v polovině páté minuty inkasovala, brankou Duby, v početní nevýhodě podruhé a zdálo se být zle – 0:2. K definitivní pohromě byl poté blízko opět Smejkal, ale Daniel Chvostek předvedl svou flexibilitu. Až poté se ke slovu dostali domácí a hned z toho byla branka. Ve 12. minutě se dostal hanácký celek pod drtivý tlak, ve kterém se puk dostal až k Tomanovi, který tak využil přesilovou hru – 1:2. Jenže hosté udeřili ještě jednou. Gólem do branky, 22 sekund před první sirénou, se uvedl Zachar – 1:3.

Do druhé třetiny nastoupil Gedos s gólmanem Lukášem Šrámkem. Domácí chtěli dohnat brankové manko a taky se činili. Kapitán Macháček ujel dokonce ve vlastním oslabení, byl ale nedovoleně zastaven. Tentokrát byl více vytíženým gólmanem prostějovský Musil. Ten měl však svůj den, což předvedl třeba proti střele Tomáška. V polovině utkání udeřili hosté znovu. Střela Peštuky se odrazila k volnému Osinovi, pro kterého nebyl problém skórovat – 1:4.

Domácí zbraně nesložili a také do poslední třetiny vstoupili s chutí. Snížit mohl Gedos ve 43. minutě. Žabička Tomáčka přes hůl obránce se dostala k najíždějícímu Gebauerovi, který si položil gólmana a mířil pod horní tyč. Musil však v poslední chvíli pokazil domácímu útočníkovi radost. Aby toho nebylo málo, využili opět hosté početní výhodu. ve 47. minutě čelil šrámek spršce střel, na dorážku Smejkala však již dosáhnout nemohl – 1:5. Definitivní podobu výsledku dal domácí Brynecký, který od mantinelu nahodil puk bekhendem na bránu Musila, kterému puk nepochopitelně prošel mezi bruslemi až do brány – 2:5. Zbytek zápasu obstaral vyloučení, domácím pak nepomohla ani přesilovka 5 na 3.

David Handl (Nový Jičín): Dnes jednoznačně rozhodl nástup do zápasu, kdy jsme již v páté minutě prohrávali dva nula. Podařilo se nám to sice stáhnout, ale nechali jsme si dát půl minuty před koncem třetiny další branku. Prostějov hrál poté uvolněně a jednoduše na dlouhé přihrávky, s čímž jsme měli problémy. V poslední třetině jsme to nezabalili, hráli jsme naplno, ale soupeř si to již pohlídal. Měli jsme sice nějaké přesilovky, ty jsme ale ke snížení stavu nevyužili.

Petr Zachar (Prostějov): Na utkání jsme se poctivě připravovali a taktika, kterou jsme zvolili, nám v prvních minutách přinesla branky. To domácí trochu přibrzdilo a nás naopak nastartovalo. Sice jsme inkasovali po nesmyslném vyloučení, ale poté jsme vesměs utkání již kontrolovali. Bohužel, po druhé třetině nám vypadli někteří hráči a rozpadly se nám lajny. V poskládané sestavě to nebylo ideální a možná i z toho plynuly fauly. Myslím, že jsme ale body získali zaslouženě.

Branky a nahrávky: 12. Toman (Macháček), 49. Brynecký (Toman, Gulda) – 1. Smejkal (Stejskal, Duba), 5. Duba (Stejskal, Osina), 20. Zachar (Černý, Šebek), 31. Osina (Peštuka), 47. Ševčík, vyloučení: 6:9, využití: 1:2, poměr střel: 28:34

Nový Jičín: Chvostek D. (21. Šrámek) - Andrýsek, Pelikán, Horák, Hruška J., Gulda, Slavík, Hradil - Toman, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Uhlár, Gebauer R., Tomášek - Hamrozi, Částečka R., Martinčík. Trenér David Handl

Prostějov: Musil - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Halouska, Finkes, Tomigo, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Zachar, Stráněl. Trenér Petr Zachar

Ostatní výsledky 34. kola: HC AZ Havířov 2010 - HC Frýdek-Místek 6:4 (2:1, 2:2, 2:1), HC RT Torax Poruba - HC Plus Oil Karviná 3:4 (2:2, 0:1, 1:1), HC Uherské Hradiště - HC Slezan Opava 1:5 (0:3, 1:2, 0:0), HC ZUBR Přerov – Valašský HK Vsetín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Los 35. kola: Sobota 14. ledna 2012: HC Slezan Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Plus Oil Karviná - HC Uherské Hradiště, LHK Jestřábi Prostějov – HC RT Torax Poruba, HC AZ Havířov 2010 - HC Gedos Nový Jičín, HC Frýdek-Místek - Valašský HK Vsetín