HC Gedos Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Údernost hostí, kterou předvedli při prvním měření sil, nyní diváci hledali marně. Navíc, domácí, kteří měli v nohách utkání s předchozího dne, nejezdili také na sto procent. Skóre se tak měnilo až v závěru první části. V 16. minutě totiž Slavík využil přihrávky Macháčka a domácí šli do vedení – 1:0.
O mnoho pohlednější hokej přinesla až druhá část. A opět to byli domácí, kdo se radoval z branky. Ve 29. minutě se Uhlár vřítil do útočné třetiny, a přestože byl natěsno bráněn obráncem, švihl bekhendem nad vyrážečku golmana Láníčka, a bylo to o dva – 2:0. Jenže také hosté ukázali, že si nepřišli jen zatrénovat. Čtyři minuty nato si totiž Štubňa najel do rohu kluziště a přihrál před bránu Gogolkovi, který místo střely volil přihrávku zpět na Štubňu. Ten nikým neatakován trefil přesně vzdálenější šibenici Kozákovy kasy – 2:1.

Nejlepší vstup do třetiny zaznamenali domácí v poslední části. Již Ve 41. minut prakticky rozhodl o osudu zápasu Hamrozí, jehož našel ideálně Hruška – 3:1. Definitivní tečku za střeleckou potencí vystavil domácí Zedník, který si ve 43. minutě najel z rohu kluziště mezi kruhy, a přestože gólman Láníček stačil puk ještě tečovat, ten jej přeskočil a skončil v bráně – 4:1. Přes další šance na obou stranách, umocněné občasným vyloučením, se již žádná nechytla, a Nový Jičín tak v přípravě uhájil domácí neporazitelnost.

V dalším utkání se Gedos představí v pátek 2. září od 18.00 na ledě HC Karviná. V úterý 6. září od 18.00 hraje opět doma, kdy hostí HC Bobři Valašské Meziříčí.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Dnes jsme sice vyhráli, ale styl hry je stále ve zmatku. A to, co my nedokážeme proměnit, to už snad ani nebudu komentovat. Jinak spousta individuálních chyb. Taky nesmyslná snaha nahrávat si i v brankovišti, to už dneska neplatí. Stále je nás ale málo, protože máme úzký kádr, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne. Ale upřímně, dnes mi přišel Frýdek-Místek, oproti minulému zápasu, slabší. Anebo my jsme byli lepší, ale tak jsem to neviděl.

Radim Nečas (Frýdek-Místek): Dnes jsme doplatili na to, že jsme neproměnili několik šancí. Minulý zápas jsme byli určitě nebezpečnější. Nový Jičín využil toho, co mu jde a v čem je dobrý, tedy brejkové situace. My jsme je dostatečně neeliminovali a zbytečně nás to sráželo do kolen. Bohužel, na našem stadionu probíhají nějaké akce, takže to řešíme na stadionech po okolí, a to manko bylo dnes na bruslení hráčů vidět. Jinak dnešní výsledek odpovídá produktivitě. Nový Jičín je v tomto daleko před námi a my na tom musíme ještě zapracovat.

Branky a nahrávky: 16. Slavík (Macháček, Gebauer), 29. Uhlár (Slavík), 41. Hamrozí (Hruška, Pelikán), 43. Zedník (Macháček) – 33. Štubňa (Gogolka, Kopač), vyloučení: 7:6, bez využití, v oslabení: 0:0, poměr střel: 36:30

Nový Jičín: Kozák - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Zedník - Havlík, Tomášek, Uhlár - Skaloš, Toman, Hamrozí - Částečka R., Křesťan. Trenér Petr Kneblík

Frýdek-Místek: Láníček - Podešva, Krutil, Kudláček, Gajda, Měkýš, Gančarčík, Kabeláč, Rozum, Mach, Sluštík J., Sluštík O., Diviš, Kopač, Gogolka, Štubňa, Pauliak, Hanus. Trenér Radim Nečas