Hokejisté podruhé porazili Frýdek-Místek

Nový Jičín /FOTOGALERIE/– Hokejisté Nového Jičína odehráli den po utkání s Opavou (5:3), opět na domácím ledě, zápas s Frýdkem-Místkem, který již v přípravě jednou porazili po samostatných nájezdech. Tak, jak byl v utkání s Opavou mužem zápasu gólman Lukáš Šrámek, tentokrát stál za výhrou proti Frýdku-Místku gólman Tomáš Kozák.

1.9.2011

Druholigoví hokejisté Frýdku-Místku sehráli poslední přípravné střetnutí před nadcházející sezonou v Novém Jičíně. Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Gedos Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Údernost hostí, kterou předvedli při prvním měření sil, nyní diváci hledali marně. Navíc, domácí, kteří měli v nohách utkání s předchozího dne, nejezdili také na sto procent. Skóre se tak měnilo až v závěru první části. V 16. minutě totiž Slavík využil přihrávky Macháčka a domácí šli do vedení – 1:0.
O mnoho pohlednější hokej přinesla až druhá část. A opět to byli domácí, kdo se radoval z branky. Ve 29. minutě se Uhlár vřítil do útočné třetiny, a přestože byl natěsno bráněn obráncem, švihl bekhendem nad vyrážečku golmana Láníčka, a bylo to o dva – 2:0. Jenže také hosté ukázali, že si nepřišli jen zatrénovat. Čtyři minuty nato si totiž Štubňa najel do rohu kluziště a přihrál před bránu Gogolkovi, který místo střely volil přihrávku zpět na Štubňu. Ten nikým neatakován trefil přesně vzdálenější šibenici Kozákovy kasy – 2:1.

Nejlepší vstup do třetiny zaznamenali domácí v poslední části. Již Ve 41. minut prakticky rozhodl o osudu zápasu Hamrozí, jehož našel ideálně Hruška – 3:1. Definitivní tečku za střeleckou potencí vystavil domácí Zedník, který si ve 43. minutě najel z rohu kluziště mezi kruhy, a přestože gólman Láníček stačil puk ještě tečovat, ten jej přeskočil a skončil v bráně – 4:1. Přes další šance na obou stranách, umocněné občasným vyloučením, se již žádná nechytla, a Nový Jičín tak v přípravě uhájil domácí neporazitelnost.

V dalším utkání se Gedos představí v pátek 2. září od 18.00 na ledě HC Karviná. V úterý 6. září od 18.00 hraje opět doma, kdy hostí HC Bobři Valašské Meziříčí.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Dnes jsme sice vyhráli, ale styl hry je stále ve zmatku. A to, co my nedokážeme proměnit, to už snad ani nebudu komentovat. Jinak spousta individuálních chyb. Taky nesmyslná snaha nahrávat si i v brankovišti, to už dneska neplatí. Stále je nás ale málo, protože máme úzký kádr, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne. Ale upřímně, dnes mi přišel Frýdek-Místek, oproti minulému zápasu, slabší. Anebo my jsme byli lepší, ale tak jsem to neviděl.

Radim Nečas (Frýdek-Místek): Dnes jsme doplatili na to, že jsme neproměnili několik šancí. Minulý zápas jsme byli určitě nebezpečnější. Nový Jičín využil toho, co mu jde a v čem je dobrý, tedy brejkové situace. My jsme je dostatečně neeliminovali a zbytečně nás to sráželo do kolen. Bohužel, na našem stadionu probíhají nějaké akce, takže to řešíme na stadionech po okolí, a to manko bylo dnes na bruslení hráčů vidět. Jinak dnešní výsledek odpovídá produktivitě. Nový Jičín je v tomto daleko před námi a my na tom musíme ještě zapracovat.

Branky a nahrávky: 16. Slavík (Macháček, Gebauer), 29. Uhlár (Slavík), 41. Hamrozí (Hruška, Pelikán), 43. Zedník (Macháček) – 33. Štubňa (Gogolka, Kopač), vyloučení: 7:6, bez využití, v oslabení: 0:0, poměr střel: 36:30

Nový Jičín: Kozák - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Zedník - Havlík, Tomášek, Uhlár - Skaloš, Toman, Hamrozí - Částečka R., Křesťan. Trenér Petr Kneblík

Frýdek-Místek: Láníček - Podešva, Krutil, Kudláček, Gajda, Měkýš, Gančarčík, Kabeláč, Rozum, Mach, Sluštík J., Sluštík O., Diviš, Kopač, Gogolka, Štubňa, Pauliak, Hanus. Trenér Radim Nečas

1.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.