Hokejisté přehráli hodonínské Drtiče

Nový Jičín – Jasný průběh mělo utkání 16. kola II. hokejové ligy, skupiny Východ, mezi Novým Jičínem a hodonínskými Drtiči. Novojičínští hráči nedali jihomoravskému papírovému favoritu mnoho prostoru a zaslouženě vyhráli.

19.11.2009

Ilustrační foto.Foto: Miloš Šálek

HC Gedos Nový Jičín - SHK Drtiči Hodonín 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Kdo čekal, že hosté, coby třetí celek tabulky, urvou na kluzišti pátého celku nějaký bod, měl smůlu. Nový Jičín hned od začátku vyrukoval s aktivní hrou. Skóre utkání otevřel tvrdou střelou Gulda, jehož projektil našel volné místečko pod vyrážečkou hostujícího Holeše. Než se Hodonín vzpamatoval, přišel další úder, když v 9. minutě přetavil tlak domácích v další branku Pavel Hruška – 2:0.

Další zásah přišel na začátku druhé části. Ve 24. minutě pojistil vedení Skaloš, a to ve 29. minutě ještě navýšil Tomášek – 4:0. Až v poslední minutě druhé části zaznamenali čestný úspěch i hosté, když se nemýlil Korotvička – 4:1.

V poslední třetině došlo pouze ke kosmetické změně výsledku. Definitivní tečku totiž udělal ve 43. minutě Sluštík – 5:1.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Máme pořád čtyři hráče ze základního kádru nemocné, ale poskládali jsme to. Kluci hráli zodpovědně v obraně a podržel nás vynikající Slovák. Hodonín má sice nakoupené hráče, ale nemají rozum. Počítal jsem, že třetí třetinu do nás vletí, a oni se pořád drželi vzadu. Utkání si prohráli takticky sami.

Svatopluk Kosík (Hodonín): Domácí nás jednoznačně předčili v jednoduchosti a v proměňování gólových příležitostí. My jsme zahráli nejhorší zápas v této sezoně. Hráči hráli bez nasazení, bez pohybu, bez důrazu a samozřejmě bez koncovky. Naši zkušení útočníci a harcovníci nebyli schopni dát gól.

Branky a nahrávky: 7. Gulda st. (Tomášek), 9. Hruška Pa. (Chvostek, Pavlačka), 24. Skaloš, 29. Tomášek (Bacul, Hruška Pa.), 43. Sluštík (Macháček, Petružálek) – 40. Korotvička (Pokorný), vyloučení: 7:7, využití: 2:1, v oslabení: 1:0, poměr střel: 26:42

Nový Jičín: Slovák - Chvostek, Petružálek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Sluštík, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Marosz - Bacul, Toman M., Tomášek – 21. Částečka R. Trenér Petr Kneblík

Hodonín: Holeš - Komárek, Krajčík, Flašar, Pokorný, Salajka, Šimeček, Šťastný, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Korotvička, Špok, Hrtús - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Hoza, Šúrek

Ostatní výsledky 16. kola: Technika Blansko - Břeclav 4:2, Zubr Přerov - Uničov 5:2, Frýdek-Místek - HK Jestřábi Prostějov 1:4, HC Slezan Opava - Bobři Valašské Meziříčí 4:5p.