Hokejisté přijeli bez bodu

Nový Jičín - Hokejisté Nového Jičína zůstali ve 37. kole II. ligy, skupiny Východ, bez bodu. Přestože utkání ve Žďáru nad Sázavou dobře rozehráli, nakonec se z vítězství radovali domácí.

6.2.2009

Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Do utkání měli lepší vstup hosté. Ve 3. minutě zaskočil zkoprnělé hráče Žďáru Marek Tomášek – 0:1. Vyrovnáno mohlo být v 16. minutě, ale domácí Dobiáš zasunul puk do posunuté brány, což se nelíbilo novojičínským obráncům, a dali mu co proto.

Druhá část vyzněla opět lépe pro hosty. Ve 24. minutě totiž vypálil středně vysokou střelu Luděk Lhotský. Gumový projektil nejprve rozezvučel tyč, od které pak zapadl do brány – 0:2. Ve 26. minutě ale snížil Martin Sobotka a ve 34. minutě srovnal Tomáš Kaut – 2:2.

Třetí třetina byla plná osobních soubojů. V 50. minutě šli domácí do vedení. Souček napřáhl a trefil hokejku Ugo Dobiáše. Puk tak změnil dráhu letu a zapadl za záda překvapeného Jagoše – 3:2. Poté přišla na řadu práce rozhodčích, kteří tresty moc nešetřili. Novojičínským hokejistům nepomohla ani závěrečná power play.

„Byli jsme lepší, i bez osmi hráčů základní sestavy. Měli jsme šance, ale nedali jsme góly. V oslabeních jsme inkasovali. Bohužel, ke konci utkání nám vyloučil rozhodčí hráče na 2 plus 5 minut a do konce utkání, takže jsme od desáté minuty třetí třetiny hráli prakticky ve čtyřech,“ prozradil pro oficiální internetové stránky novojičínského klub trenér Josef Doboš.

„Z dnešního utkání máme zraněného Koloničného, na kterého byl hrubý faul, ale domácí hráč dostal jen dvě minuty, naopak na druhé straně nám dal 2 plus 5 minut a do konce utkání. Rozhodčí to pískali tak, že nás nechtěli pustit do hry. Vytvořili jsme tlak a šance, ale místo, aby nás rozhodčí nechal hrát, tak nás vyloučil,“ uzavřel Doboš.

SKHL Žďár nad Sázavou - HC Gedos Nový Jičín 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Sobotka (Bukáček), 34. Kaut (Poskočil), 50. Dobiáš (Souček) – 3. Macháček (Vašut P.), 24. Lhotský (Bacul), vyloučení: 8:14 - 5 min. + OK Havelka - Sluštík, Tomášek, využití: 2:0, v oslabení: 0:1, poměr střel: 38:26

Žďár nad Sázavou: Vajner - Moščic, Poskočil, Kožár, Kaut, Mühlfait, Bukáček, Sláma, Bendík, Souček, Fibikar, Dobiáš, Pleva, Dítě, Plachý, Vránek, Sobotka, Havelka.

Nový Jičín: Jagoš (2.-3. Vašut M.) - Štindl, Vašut P., Koloničný, Andrýsek, Gulda st., Valchář - Lhotský, Macháček, Bacul - Částečka J., Tomášek, Toman R. - Částečka R., Sluštík, Skaloš - Gulda ml., Michálek. Trenér Josef Doboš

Ostatní výsledky 37. kola:

HK Jestřábi Prostějov – HC Uničov 6:5 po prodl. (1:0,2:3, 2:2 – 1:0).

Branky a nahrávky: 16. Dostál (Holuša, Janečka), 23. Buček (Rak), 29. Novák (Janečka, Buček), 48. Skokan (Rak), 55. Holuša (Novák), 65. Novák (Rak) – 35. Rajnoha (Bahula), 40. Komínek (Handl), 40. Ševčík (Pavlas), 48. Pavlas (Handl), 50. Komínek (Pavlas, Handl).

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 2:4 (0:0, 0:1, 2:3).

Branky a nahrávky: 50. Menšík (Kočara, Pala), 55. Faltýnek (Pala, Hanák) – 23. Podešva (Ašer, Haschka), 49. Hrňa (Štraub), 50. Knebl (Zavrtálek, Podešva), 60. Vaněk (Štraub).

HC TJ Šternberk – HC Spartak Pelhřimov 8:2 (1:0, 4:1, 3:1).

Branky a nahrávky: 14. Klimovič (Stříteský), 21. Klimovič (Stříteský), 23. Stříteský (Simo), 27. Fiala (Simo), 37. Trunda (Vích, Maidl), 46. Tomášek (Hruška), 50. Musil (Vích), 55. Tomášek (Fiala) – 36. Plachý (Krpálek), 51. Plachý (Meloun).

VSK Technika Brno – HC Břeclav 4:2 (0:0, 1:0, 3:2).

Branky a nahrávky: 27. Tobiáš (Korotvička, Benýšek), 43. Liška (Luštinec), 57. Mráz, 60. Mráz – 50. Strýček, 58. Čikl.

HC Slezan Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:4 (0:1, 0:1, 1:2).

Branky a nahrávky: 50. Grofek (Měch, Černý) – 13. Šebesta (Sochorek), 22. P.Dvořák (Šebesta, Matějný), 57. M.Varga (P.Dvořák), 60. Sochorek (Šebesta).

Salith Šumperk – HC Orlová 3:2 po s. n. (1:0, 1:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 16. Stejskal (Duba, Novosad), 37. Hašek (Vrtík, Rozum), rozhodující nájezd Holík – 31. Mintěl (Stránský), 51. Prokop (Stránský).

HHK Velké Meziříčí – SHK Hodonín 2:10 (0:2, 0:4, 2:4).

Branky a nahrávky: 53. Bula, 60. Burian (Bula, Hajas) – 6. Rapant (Zábranský, Hoza), 8. Jurásek, 23. Peš, 24. Zábranský (Šťastný), 25. Peš, 34. Protivný, 42. Kýhos (Jurásek, Protivný), 44. Průdek (Surový), 47. Zábranský, 57. Kýhos. (pet, cas)

6.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.