HC Gedos Nový Jičín – Valašský HK Vsetín 3:4 s. n. (2:2, 1:0, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Svižný zápas nabral rychlý spád. V 7. minutě našel hostující Petr Hruška Kajabu, ten naznačil, že si objede branku, ale místo toho šel nejkratší cestou k tyči, kde nadvakrát překonal Kubáně – 0:1. Aby toho nebylo pro domácí málo, najel si v 15. minutě Spitzer do útočného pásma a střelou zápěstím k bližší tyči zvýšil náskok hostí – 0:2. Kdo si myslel, že jsou domácí na dně, byl na omylu. V 17. minutě, v době, kdy rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícího hráče, vyslal Pelikán od modré projektil na bránu Plška, před kterým puk tečoval pohotově Horák – 1:2. Kalich hořkosti si Vsetín vypil na konci 19. minuty, kdy domácí Richter našel zpoza branky najetého Štěpjáka, který srovnal – 2:2.

Ve druhé periodě zvýšil Vsetín svou aktivitu, tlačil se dopředu, ale čím víc útočil, tím více byli nebezpečnější také brejky domácích. V polovině zápasu tak nabralo utkání jiný směr. Ve 30. minutě našel ve vlastním oslabení Pelikán na modré číhajícího Horáka, ten přes obránce posunul před bránu na volného Richtera, který si položil Plška a střelou nahoru poslal do vedení domácí – 3:2.

Poslední třetina se naopak hrála spíše v nervózní atmosféře, kterou vyplňovala častá vyloučení. V polovině 52. minuty dostali domácí přes minutu dlouhou příležitost početní výhody 5 na 3. Jenže Nový Jičín úplně vynechal střelbu a Vsetín se mohl nadechnout ke zteči. V 55. minutě využili hosté svou herní převahu, když hostující Vaněk dokázal protlačit puk za Kubáně a poslal oba týmy do prodloužení – 3:3. V nastavení byla patrná fyzická únava obou týmů, a protože branka nepadla, měly o majiteli druhého bodu rozhodnout samostatné nájezdy. Ten rozhodující dal nakonec vsetínský Vaněk.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Do zápasu jsme vstoupili stejně jako v Karviné, tedy že jsme nebruslili. Druhých deset minut první části to bylo vyrovnanější a měli jsme dokonce navrch. Krom tříminutového výpadku jsme ve druhé třetině byli také lepší a vyhráli ji 1:0. Nakonec opět rozhodla obrovská chyba jednoho hráče. Dvakrát jsem jej na to o přestávkách upozorňoval a udělal to znovu.

Viktor Hlobil (Vsetín): Utkání jsme začali dobře, dali dvě branky, ale poté jsme od toho upustili a Nový Jičín tokavé věci dokáže potrestat. Druhá část byla z naší strany moc špatná a zaslouženě jsme inkasovali, dokonce v početní výhodě. Po druhé třetině jsme museli klukům důrazně vysvětlit, jak se věci mají. Nejdůležitější ale bylo, že jsme přežili dlouhé oslabení tři na pět, které nás poté nakoplo a vyrovnali jsme. Nájezdy dobře zachytal Plšek, ale jinak je to samozřejmě o štěstí.

Branky a nahrávky: 17. Horák (Pelikán, Štěpják), 19. Štěpják (Richter, Zedník ), 30. Richter (Horák, Pelikán) – 7. Kajaba (Hruška P.), 15. Spitzer (Hruška O.), 55. Vaněk (Bajtek), rozhodující nájezd Vaněk, vyloučení: 5:7, bez využití, v oslabení: 1:0, poměr střel: 29:24, rozhodčí: Volf – Švarc, Velinský, diváci: 378

Nový Jičín: Kubáň - Hradil, Andrýsek, Horák, Pelikán, Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Brynecký - Richter, Zedník, Chomič - Skaloš, Tomášek, Uhlár - Částečka R., Hruška J., Štěpják. Trenér Petr Kneblík

Vsetín: Plšek - Spitzer, Tesařík, Heš, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Zúbek, Hruška P., Vítek, Korčák, Vaněk, Kajaba, Sprušil, Hruška O., Holík, Dědek, Semenov, Žabčík, Bajtek. Trenér Viktor Hlobil