V první třetině byli střelecky aktivnější hosté. Jejich útočná snaha i slibné šance domácích však zůstaly nevyužity. Na začátku 17. minuty, při oslabení Zubrů, poslal hlavní rozhodčí na trestnou lavici také Hanáka a Gedos hrál 62 sekund přesilovku 5 na 3.

Během ní uzamkl Nový Jičín Zubry ve vlastním obraném pásmu. Brankář Okáč ale všechny střely vyrazil, a když se neujala ani střela Glabazni, který se pokoušel překonat Okáče z prostoru mezi kruhy prudkou střelou z první, šlo se do šaten za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala naopak velkým náporem domácích. Již ve 22. minutě skóroval Kolařík, o dvě minuty později se prosadil, hostující obranou zapomenutý, Goiš a bylo to o dva - 2:0. Odpovědět mohl ve 27. minutě opět Glabazňa, ale radost mu pokazily betony přerovského gólmana. Ve 29. minutě se Zubři prosadili, při hře 4 na 4, potřetí, když se ujala střela Paly od modré čáry - 3:0.

Ve 31. minutě hráli hosté přesilovou hru, jenže puk hostující obraně vypíchl Sprušil, který zvýšil na hrozivých 4:0. O dvě minuty později se však dočkal i Nový Jičín. V další přesilové hře doklepl Gebauer do sítě nahození Tomana – 4:1, a také následující vyloučení dokázal Gedos opět potrestat.

Střelu Slavíka ještě Okáč vyrazil, na dorážku Tomáška do prázdné byl ale přerovský gólman krátký – 4:2. Poslední slovo ve druhé části měli pak opět domácí. Pár sekund před druhou sirénou využil přesilovku Zubrů Drábek- 5:2.

V poslední třetině se hrálo v plném počtu na obou stranách už jen minimálně. Oba týmy útočily celkem rovnoměrně, šance však zůstávaly, podobně jako v úvodním dějství, nevyužity. Skóre se tak měnilo až v 53. minutě, když dorážel ve skrumáži Drábkův střelecký pokus Ditrich - 6:2. Poslední slovo měl ale Nový Jičín. Třiaosmdesát sekund před koncem zápasu poslal Glabazňa do sólového nájezdu Skaloše, a ten se nemýlil - 6:3.

HC Zubr Přerov - HC Gedos Nový Jičín 6:3 (0:0, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Kolařík (Sedlák), 24. Goiš (Kočara), 29. Pala (Faltýnek), 31. Sprušil (Goiš, Faltýnek), 40. Drábek (Sprušil, Ditrich), 53. Ditrich (Drábek) - 33. Gebauer (Toman), 35. Tomášek (Slavík), 59. Skaloš (Glabazňa). Vyloučení: 12:10 navíc Zedník (Nový Jičín) 10 min OT, využití: 2:2, v oslabení: 1:0

Přerov: Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Jedlička, Drábek, Pírek - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Brančík (Vaněk) - Sprušil, Kolář, Ditrich. Trenér Pavel Sedlák
Nový Jičín: Kozák (31. Šrámek) - Horák, Báchor, Hruška, Pelikán, Chvostek, Slavík - Skaloš, Macháček, Hamrozí - Gebauer, Toman, Zedník - Glabazňa, Tomášek, Štěpják - Orszulík, Křesťan. Trenér Petr Kneblík