HC Frýdek-Místek - HC Gedos Nový Jičín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Osmý Frýdek-Místek hostil poslední Nový Jičín a duel nabídl dramatickou podívanou až do samého konce zápasu. První změnu skóre přinesla 17. minuta, kdy se prosadil hostující Brynecký, kterého domácí zadáci nechali několikrát vystřelit na brankáře Láníčka. Radost hostí však příliš dlouhého trvání neměla. V čase 18:22 střílel O. Sluštík nejprve do brankáře hostí, ale následná dorážka Kabeláče již byla gólová 1:1.

Tak, jak Frýdečtí zakončili úvodní dějství, započali i druhou třetinu. Z časomíry uběhlo pouhých pětačtyřicet vteřin, když přihrávku Kudláčka zužitkoval Hrubý 2:1.

Dalších branek se sotva dvoustovka diváků ve frýdecko-místecké hale již nedočkala. Domácí hokejisté si těsnou výhrou udrželi osmou pozici, zaručující postup do play-off, Nový Jičín je naopak nadále poslední.

Ve 23. kole druholigové soutěže se hokejisté HC Nový Jičín představí v sobotu 26. listopadu od 17.00 hodin na domácím ledě proti HC AZ Havířov.

Branky a nahrávky: 19. Kabeláč (Sluštík O.), 21. Hrubý (Kudláček) 17. Brynecký (Horák), vyloučení: 4:7, bez využití, v oslabení: 0:0, poměr střel: 26:32, rozhodčí: Fiala Koliba, Mrákava, diváci: 179

Frýdek-Místek: Láníček Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Mareček, J. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Mach, O. Sluštík, Hrubý, Krutil, Řezáč. Trenér Radim Nečas

Nový Jičín: Kubáň - Andrýsek, Horák, Pelikán, Chvostek, Gulda, Slavík - Tomášek, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Gebauer R., Toman, Částečka R. Trenér David Handl

Ostatní výsledky 22. kola: HC Uherské Hradiště - LHK Jestřábi Prostějov 4:5, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Karviná 3:7, HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava 1:2sn

Los 23. kola, sobota 26. listopadu, 17.00 HC Bobři Valašské Meziříčí - Slezan Opava, HC Uherské Hradiště - HC Karviná, HC RT Torax Poruba - LHK Jestřábi Prostějov, HC Nový Jičín - HC AZ Havířov 2010, neděle 27. listopadu, 17.30 Valašský HK Vsetín - HC Frýdek-Místek. (sch, cas)