HC STUDÉNKA – SK KARVINÁ 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Studénka se po třech venkovních zápasech ukázala vlastním fanouškům a chtěla Karviné oplatit porážku 5:11 z karvinského ledu. „Konečně jsme hráli opět doma a toužili jsme vyhrát, protože jsme dlužni fanouškům za podporu při venkovních zápasech. Tři týdny jsme se ztratili z dohledu, takže jsme chtěli urvat body a pobavit fanoušky. Hráli jsme celkem pohledný hokej se spoustou krásných akcí a fanouškům se musel zápas líbit," nastínil trenér Studénky Miroslav Pokorný. Rozhodující momenty nastaly ve druhé třetině, kterou svěřenci Miroslava Pokorného vyhráli 3:0. „Ale vítězství se nerodilo vůbec lehce, protože na začátku jsme sice odskočili, ale Karviná, pokud je na dostřel, pořád se o výsledek rve až do konce. První třetina byla vyrovnaná, ale ve druhé už jsme soupeři odskočili a drželi výsledek. Zaslouženě jsme vyhráli a všechny pětky předváděly pěkný hokej. Předvedli jsme kolektivní výkon. Byli jsme zodpovědní dozadu v čele s dobrým gólmanem," doplnil domácí trenér. Na Davidu Válkovi, kterému neřekne nikdo jinak než „Doktor", ztroskotávala řada karvinských šancí. „Zachytal standardně. Tam je jistota. Na těžší zápasy se umí dobře připravit. Měli jsme Karviné co vracet. Jsme rádi, že se nám to povedlo," těšilo Miroslava Pokorného. Příští týden čeká Studénku přímý souboj o třetí místo v Horním Benešově. „V Benešově je to vždycky složité. Prostředí je tam takové zvláštní. Je tam bouřlivé publikum a je to jejich šestý hráč. My jsme na to ale připraveni a uvidíme, jestli se nám to povede. Rozdáme si to o třetí místo a myslím si, že to bude důstojné zakončení základní části," řekl závěrem Miroslav Pokorný.

Branky: 4. Janečka II (Tatarčík, Merta), 6. Horák (Tatarčík), 24. Urbanec, 24. Pokorný (Novák, Sochorek), 36. Čáň (Pauliak, Tomášek), 44. Sochorek (Pokorný, Urbanec), 55. Janečka II (Merta) – 20. Opravil (Foltýn, Hublík), 57. Malík (Číhal).

Vyloučení: 6:4, navíc Volf (Karviná) 10 minut za NESP. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:28. Diváci: 150.

HC Studénka: Válek – Tatarčík, Horák, Holanik, Pauliak, Novák, Kvasnica – Janečka II, Merta, Čáň – Janečka I, Tomášek, Orszulik – Urbanec, Pokorný, Sochorek – Lindovský. Trenér: Miroslav Pokorný st.

HC NOVÝ JIČÍN B – HC ORLOVÁ 2:10 (0:1, 2:7, 0:2)

Branky NJ: 36. Zedník (Skyba), 39. Jiří Hradil.

HC Nový Jičín B: K. Gebauer – Jiří Hradil, Javora, Navrátil, Chmel, Krotil – R. Toman, M. Toman, D. Gulda – Skyba, A. Zedník, J. Částečka – Holáň, Hermann, Frydrych. Trenér: Petr Kneblík.

Ostatní výsledky 20. kola: Bohumín – Rožnov 5:3, Rožnov B – Horní Benešov 1:4, Uničov – Krnov 5:2.

Tabulka