Hokejisté v domácím utkání podlehli Valmezu

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Nového Jičína hostili v derby 18. kola II. ligy Bobry z Valašského Meziříčí. Přestože zvláště ve druhé třetině svého soupeře totálně rozebrali, střelecky se prosazovali právě Bobři. Utkání, které mohlo skončit výraznou výhrou domácích, tak nakonec Gedos prohrál 2:5.

10.11.2011

Hokejisté Nového Jičína doma podlehli Valašskému Meziříčí.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Gedos Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Utkání začalo ve svižném tempu, ale přímé ohrožení branky přinesla až druhá desetiminutovka první periody. Na začátku 11. minuty se skóre poprvé měnilo. Hosté totiž zásluhou Vodného využili početní výhody – 0:1. Bobři byli i nadále nebezpečnější a jejich tlak nakonec vyústil v další branku. Na konci 15. minuty zaúřadovala dvojice Martin Varga s Bragou, kdy druhý jmenovaný pojistil hubené vedení – 0:2.

Ani druhá třetina nezačala pro domácí ideálně. Po 46 sekundách totiž na rozdíl tří branek zvyšoval Martin Varga – 0:3. Kdo si myslel, že je po utkání, byl zřejmě překvapen, co se poté dělo. Domácí jakoby třetí inkasovanou brankou ožili a vsadili vše na ofenzivu. Nejvytíženějším hráčem druhé periody tak byl hostující gólman Slovák, který si v brance moc neodpočinul a musel tasit jeden zákrok za druhým. Jen díky němu zůstalo skóre nezměněno.

Třetí třetina vyšla opět lépe Valmezu. Na konci 44. minuty přestali domácí hokejisté po faulu na Chvostka hrát, rozhodčí však nepochopitelně nevylučoval, čehož využil Rác – 0:4. Poté opět tlačili domácí. Ve 46. minutě se trefil Štěpják, kterého v 50. minutě napodobil Gebauer, když využil početní výhodu – 2:4. Když už to vypadalo, že domácí dokáži utkání zvrátit, přišlo několik udivujících zákroků rozhodčího, který nakonec dělal, že si nevšiml ani hostující hole v obličeji domácího hráče. Na led se vloudila nervozita a rozkouskovaná hra nahrávala spíše hostům, kteří potřebovali zastavit tlak domácích. V nepřehledné situaci nakonec rozhodl Dostal – 2:5. Domácí si i poté dokázali vytvořit dobré šance. V 58. minutě, po střele Slavíka, dokonce i brankový sudí rozsvítil červené světlo, ale puk nakonec odkrytou branku těsně minul.

Petr Kneblík (Nový Jičín): První třetinu byl podle mě Valmez lepší, ale šance na vstřelení branky jsme měli. Ve druhé třetině jsme byli jasně lepší. Měli jsme osm jasných brankových příležitostí, bohužel, branku dal se štěstím Valmez. Poslední třetinu jsme začali velkým tlakem, ale pak začali úřadovat rozhodčí. Mám pocit, zda má vůbec cenu dělat sport, když takoví lidé pískají. A to není poprvé, kdy takto pokazil zápas. Ale nejsme jediní, stěžují si i ostatmí týmy. Podle mě na to nemá. Hráčům se nedivím, že jsou poté naštvaní a že mu něco řeknou.

Jaroslav Stuchlík (Val. Meziříčí): Ke druhé třetině se nemá cenu vyjadřovat, protože byla v našem podání příšerná. Tolik šancí, co jsme nabídli domácím, to se nám čtyři zápasy nestalo. Kluci k tomu přistoupili, jako že je asi rozhodnuto, a hráli velmi lehkomyslně. Naštěstí nás ve druhé části podržel gólman a jen díky tomu máme tři body. Ve třetí části přestali kluci zbytečně riskovat a závěr si pohlídali. Dnes beru jen tři body a první dvacetiminutovku.

Branky a nahrávky: 46. Štěpják (Zedník, Skaloš), 50. Gebauer (Andrýsek, Brynecký) – 11. Vodný (Dostál, Rác), 15. Varga Mar. (Barga), 21. Varga Mar. (Ručka, Varga D.), 44. Rác (Růčka, Dostál), 51. Dostál, vyloučení: 7:8 - OK Horák (Nový Jičín), využití: 1:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 34:31

Nový Jičín: Šrámek - Chvostek, Andrýsek, Horák, Pelikán, Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Toman, Tomášek, Uhlár. Trenér Petr Kneblík

Val. Meziříčí: Slovák - Zábojník, Vašut, Musil, Blažek, Hartmann, Ovšák, Dvořák, Ambruz, Kopecký, Bokroš, Barga, Varga D., Varga Mar., Martiník, Varga Mir., Linduška, Vodný, Rác, Dostál, Růčka. Trenér Jaroslav Stuchlík