AZ Havířov - HC Gedos Nový Jičín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Vstup do zápasu měli lepší domácí, kteří šli již v 6. minutě do vedení, když Potočný skóroval takřka do prázdné brány – 1:0. V 8. minutě přišla chvíle Nového Jičína, ale domácí gólman Daneček byl proti. Přestože bylo k vidění ještě dost šancí na obou stranách, branka nepadla.

Druhá třetina nabídla boj o střední pásmo. Velkou šanci měl novojičínský Vrdlovec, který však ve 25. minutě jen rozezvučel tyč domácí kasy. O utkání tak rozhodla poslední část.

Hned v úvodu třetí třetiny vyzkoušel pozornost novojičínského Šrámka Najdek, ale až v 50. minutě se domácí dočkali. Střelou od modré se nemýlil Prokop – 2:0. Po dvou minutách mohl zvýšit Potočný, ale minul. V 53. minutě padlo rozhodnutí. Sztefek využil zmatku před Šrámkem a rozhodl o vítězi – 3:0. Poslední slovo měli ještě dvanáct sekund před koncem hosté. Závěr patřil jim, výsledkem však bylo jen snížení, když se nemýlil Macháček – 3:1.

„Myslím, že utkání odpovídalo tomu, že jsme hráli druhé utkání ve třech dnech. Nebylo to ideální a bylo to taky pomalé,“ zhodnotil domácí trenér Jan Daneček. „Mrzí mě akorát to, že se musí vyhrávat nefér způsobem. Kdyby nám Havířov dal góly a byl lepší, neřeknu ani slovo, ale že mu k tomu musí pomáhat pan rozhodčí…,“ doplnil trenér Nového Jičína Petr Kneblík a uzavřel: „Věděl jsem, že to udělá, jen jsem čekal kdy.“

Branky a nahrávky: 6. Potočný (Stránský, Sztefek), 50. Prokop (Říčka), 53. Sztefek (Stránský, Krisl) – 60. Macháček (Vrdlovec), vyloučení: 3:0 - 10 min. Kabeláč, 5 min. + OK Andrýsek, využití: 2:4, v oslabení: 0:0, poměr střel: 34:36, rozhodčí: Smeták - Řezáč, Mrákala, diváci: 1729

Havířov: Daneček - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Maruna, Pechanec, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Lhotský, Říčka, Pavlas, Toman, Mach. Trenér Jan Daneček

Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Hruška Pa., Pelikán, Gulda, Slavík, Hradil - Skaloš, Macháček, Uhlár - Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Tomášek, Toman M., Zedník – Kabeláč. Trenér Petr Kneblík. (lp, cas)