HC Zubr Přerov - HC Gedos Nový Jičín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)


„Nečekali jsme, že Jičín bude hrát nějaký otevřený hokej. Vycházel ze zabezpečené obrany, držel střední pásmo a čekal na naše chyby,“ prohlédl taktiku soupeře asistent přerovského kouče Lubomír Václavíček.
První dvě třetiny moc šancí nenabídly a mohli to být hosté, kdo otevře účet utkání. Zubři totiž při své přesilové hře v osmé minutě dvakrát zapomněli na Bryneckého, který se řítil sám na Jiřího Sklenáře. Z obou těchto situací však vyšel vítězně přerovský gólman. Z úvodní části pak stojí za zmínku už jen dělovka domácího obránce Paly od modré čáry, jehož prudkou střelu chytil Šrámek do lapačky.
Největší šanci druhé dvacetiminutovky zazdil Ditrich, jenž se z rohu kluziště proháčkoval až před branku, ale Šrámek si mezeru mezi betony pohlídal. Novojičínský Pelikán dostal ve 38. minutě dvouminutový trest za sekání, což hosty přišlo draho. Kolařík našel z levé strany Zdeňka Sedláka, a ten v pádu vsítil první branku utkání – 1:0.
O uklidňující druhou trefu se postaral ve 42. minutě Jan Kolařík, jenž našel před brankou odražený kotouč a zasunul jej za ležícího Šrámka – 2:0. V úvodní pětiminutovce třetí části si Zubři vypracovali víc šancí než za celé dvě třetiny. Postupně ale vyhořeli Goiš, který trefil břevno, Sedlák a Brančík. V polovině závěrečného dějství jeli Hanák s Ditrichem na jednoho obránce, prvně jmenovaný se rozhodl střílet, avšak nedal. Třetí, a závěrečná, branka utkání padla v početní převaze žlutomodrých. Vlček pálil od modré, Šrámek kotouč vyrazil jen před sebe a Vladimír Kočara pohotově dorážel – 3:0.
„První třetina byla z naší strany vlažná, hodně nás podržel i Jirka Sklenář v brance. Asi by to bylo ještě těžší, kdybychom inkasovali jako první. Už od druhé části ale bylo vidět, i když se nám ještě tak úplně nedařilo, že kluci bojovali a šli tomu vítězství naproti. Třetí dvacka pak byla nejlepší, byly tam i nějaké kombinace, na které se dalo dívat. Tři body jsou doma, navíc Jirka udržel nulu, takže spokojenost,“ pověděl za domácí tábor asistent Václavíček.
To trenér Nového Jičína Petr Kneblík měl plné ruce práce už jen s tím, tým nějakým způsobem poskládat. „Máme velkou marodku. K dispozici mám jen deset hráčů ze základního kádru. Zbytek byli mladíčci, dokonce tři z nich dnes hráli poprvé za muže,“ uvedl a poté už se pustil do hodnocení sobotního duelu. „První třetina byla vyrovnaná, dokonce jsme měli dva nájezdy, které kdybychom proměnili, mohlo to vypadat jinak. Domácí se ale postupně zlepšovali a třetí třetinu pak zcela ovládli. Zvítězili zaslouženě,“ dodal Kneblík.


Branky a nahrávky: 38. Sedlák (Kolařík, Faltýnek), 42. Kolařík (Kundrátek, Sedlák), 55. Kočara (Vlček), vyloučení: 7:9, navíc Zedník do konce utkání, využití: 2:0, rozhodčí: Mech - Novotný, Šimčík


Přerov: Sklenář J. - Krajíček, Pospíšil - Faltýnek, Vlček - Pala, Ferenc - Goiš, Brančík, Ditrich - Kolařík, Sedlák, Kundrátek - Blinka, Hanák, Kočara - Menšík. Trenér Pavel Sedlák


Nový Jičín: Šrámek - Báchor, Andrýsek - Horák, Pelikán - Gulda, Slavík - Brynecký, Macháček, Gebauer - Skaloš, Zedník, Štěpjak - Částečka, Martinčík, Uhlár. Trenér Petr Kneblík