HC Gedos Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 5:4 s. n. (2:3, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)

Podle toho také utkání vypadalo. Vstoupili do něj lépe hosté, když Zdráhal v 5. minutě našel volného Zubera – 0:1. Jenže odpověď domácích přišla za necelou minutu. To Macháček nahodil puk na bránu, ten se od obránce odrazil k Bryneckému, který do odkryté kasy srovnal – 1:1. Poruba, která vyhrála poslední tři zápasy v řadě, vycítila svou šanci a proti ospalému soupeři udeřila znovu, když v 9. minutě prostřelil Šrámek nechytatelným golfákem Chaloupka – 1:2. Tentokrát se na vyrovnání čekalo až do 17. minuty, kdy se nemýlil Macháček – 2:2. Ani to však nestačilo. Minutu a čtvrt před první sirénou poslal hosty potřetí do vedení Kotásek – 2:3.

Až do poloviny utkání se hrálo spíše ve středním pásmu, nikdo nechtěl udělat chybu. Nakonec se ale prosadili opět hosté. Pavlačka našel Seidlera, který nedal Šrámkovi šanci – 2:4. Až od této chvíle začal Nový Jičín nabírat obrátky a Poruba se musela přizpůsobit.

Nejpohlednější akce poté přinesla závěrečná perioda. Ve 44. minutě vybojoval puk Gulda, přejel přes celé hřiště a přes tři hráče až za bránu Gleicha, odkud nahrál Slavíkovi, který nechytatelnou dělovkou trefil o tyč bránu hostí – 3:4. Hosté nakonec přišli o vedení za další dvě minuty. Chvostek našel Štěpjáka, který si pohrál s Gleichem – 4:4. Pak přišlo na řadu taktizování. Domácí hráli na bod, který by je vyřadil z boje o záchranu, naopak Poruba by bod brala také, ale tři by měly cenu zlata. Možná i proto si domácí lavička vzala pětatřicet vteřin před koncem oddechový čas.

Nakonec ani prodloužení neurčilo majitele druhého bodu, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Ve třetí sérii nastřelil domácí obránce Horák tyč a až ve čtvrté sérii se jako jediný exekutor nájezdu představil Štěpják – 5:4.

David Handl (Nový Jičín): Pro nás to byl opět jeden z těch stěžejních zápasů. Za výhru jsme všichni rádi, protože jsme se definitivně vyhnuli baráži a stále máme šanci probojovat se do play-off. Jinak samotné utkání jsme začali celkem zakřiknutě. Až za stavu 4:2 v náš neprospěch jsme udělali nějaké změny a šli za vítězstvím. Jsem moc rád, že jsme to dotáhli až do konce.

Branky a nahrávky: 6. Brynecký (Macháček), 17. Macháček, 44. Slavík (Gulda), 46. Štěpják (Chvostek, P. Zedník), rozhodující nájezd Štěpják – 5. Zuber (Zdráhal), 9. Chaloupka (Pavlačka), 19. Kotásek (Krayzel, Vaněk), 29. Seidler (Pavlačka), vyloučení: 4:4, bez využití, v oslabení: 0:0, poměr střel: 29:35, rozhodčí: Koliba – Mrákava, Mikler

Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Pelikán, Horák, Chvostek F., Gulda, Slavík, Hradil – Tomášek, Macháček, Brynecký – Richter, Zedník, Skaloš – Hruška, Štěpják, Gebauer – Uhlár. Trenér David Handl

Poruba: Gleich – Prokop, Vajda, Khayredtinov, Hruzík, Šindelář, Kotásek, Krayzel, Matějný, Chaloupka, Pavlačka, Ďurica, Seidler, Zdráhal, Zuber, Vaněk, Wolf, Mládenka. Trenér Pavel Leksovský

Ostatní výsledky 42. kola: HC Slezan Opava - VHK Vsetín 2:6, HC Zubr Přerov - HC Karviná 7:4, LHK Jestřábi Prostějov - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1, HC AZ Havířov 2010 - HC Uherské Hradiště 12:0

Los 43. kola, sobota 11. února, 17.00 HC Frýdek-Místek - HC RT Torax Poruba, HC Uherské Hradiště - HC Nový Jičín, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC AZ Havířov 2010, HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov, neděle 12. února, 17.30 VHK Vsetín - HC Karviná

Los 44. kola (poslední): středa 15. února, 18.00 HC Frýdek-Místek - HC Nový Jičín, HC RT Torax Poruba - HC AZ Havířov 2010, HC Uherské Hradiště - LHK Jestřábi Prostějov, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Karviná, HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava.