Na 1. místo po základní části už sice nezaútočí, ale i tak si mohou před vyřazovacími boji zajistit slušné postavení. Hokejisté Studénky, kteří nejprve v týdnu uspěli v dohrávce na ledě Českého Těšína, kde slavili tři body po přestřelce 7:5, si pak dojeli pro plný bodový zisk i do Poruby, kde s tamní rezervou uspěli v neděli odpoledne po výsledku 4:3.

Studénečtí předvedli parádní úvod, když po zásazích Janečky a Orszulika vedli v 6. minutě již 2:0. Ostravané sice na konci první části snížili, ale úvodní minuty prostřední třetiny patřily opět Studénce, když svoji gólovou formu potvrdil Orzsulik, jenž při vlastním oslabení překonal bývalého kopřivnického brankáře Vrbu a zvýšil na 3:1.

Rezerva Toraxu pak sice znovu snížila na rozdíl jediné branky, ale Studénka i do třetice udeřila zkraje třetiny, když tentokráte skóroval tečí Sluštík. Na konci 59. minuty pak domácí při hře bez brankáře zadělali třetím gólem na drama, ale prodloužení už hosté nepřipustili.

„V Těšíně jsme inkasovali poměrně dost gólů, takže jsme chtěli hrát tentokráte více ze zajištěné obrany, což se nám dařilo. Celý zápas jsme vedli a důležitý byl náš třetí gól při vlastním oslabení. V závěru už jsme to naštěstí udrželi. Bylo to férové utkání,“ zhodnotil duel trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž dal nyní v brankovišti přednost Smetanovi, který svým výkonem výrazně pomohl k vítězství, stejně jako kapitán Marek Tomášek, jenž třikrát asistoval. „Uvidíme, kdo nám padne na play-off. Chtěli bychom jedno utkání odehrát jakoby doma, takže zkoušíme zajistit zimák třeba v Novém Jičíně nebo Kopřivnici,“ informoval Pokorný.

Jeden z lepších zápasů pak odehrála rezerva Nového Jičína, která v Polárce proti béčku Frýdku-Místku nastoupila pouze na dvě kompletní formace a prohrála 2:4. Ve středu od 18 hodin hraje poslední celek tabulky domácí dohrávku proti Hornímu Benešovu a v neděli pak od 14.30 hostí béčko Poruby.

HC RT TORAX PORUBA B – HC STUDÉNKA 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 17. Buček, 36. Vidlák (Gelnar, Černín), 59. Široký (Vidlák, Korec) – 1. Janečka (M. Tomášek, Novák), 6. Orszulik (M. Tomášek), 23. Orszulik (M. Tomášek), 41. Sluštík (Trubka, Štěpják). Rozhodčí: Jeřábek – Janoško, Chamrád. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 108.

HC Studénka: Smetana – Lyčka, Jedlička, Trubka, Novák, Holaník – Orszulik, M. Tomášek, Janečka – Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Čáň, Pelikán. Trenér: Pokorný st.

HC FRÝDEK-MÍSTEK B – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky: 19. Vacula (Janečka, Heralt), 25. Slovák (Niedoba, Fiala), 29. Mičulka (Fiala), 59. Zberovský (Carbol, Niedoba) - 48. Ertel (Kysučan), 55. Ohera (David, Ertel).

HK Ďáblové Nový Jičín B: V. Sonnek – Kysučan, Holáň, Krása, Nikl – Žídek, Tvrdý, Juříček, David, Ertel, Ohera. Trenér: Ohera.