Studénka může litovat především prvního utkání série, kdy uprostřed minulého týdne padla na ledě Bosporu v prodloužení. V utkání měla přitom daleko více gólových možností.

„V sezoně se nám paradoxně dařilo více venku, takže jsme chtěli uspět už v prvním zápase, ve kterém jsme byli lepší, ale bohužel jsme se trápili v koncovce. První zápas nakonec celou sérii rozhodl," smutnil kouč Studénky Miroslav Pokorný, jenž navíc v úvodním semifinále ztratil zraněného Nováka, jenž byl z pozice obránce nejproduktivnějším hráčem Studénky v základní části.

Bohumín, který v základní části posbíral shodný počet bodů, jako Studénka (62), v čele se zkušeným triem Ivan, Mikšan, Javín, si pak ve Studénce hlídal postup a po velmi dobře takticky zvládnutém utkání se může těšit na finálovou řež proti Orlové.

Studénka doma inkasovala již v 1. minutě a na konci první části pak ještě promarnila přesilovku 5 na 3. Na začátku poslední třetiny navíc inkasoval trest do konce utkání kapitán Tomášek a ofenziva Studénky tak ještě více oslabila.

Bospor nakonec dokráčel k vítězství 3:0. „Bohužel jsme se po prvním zápase dostali pod tlak a musím uznat, že v sobotním utkání byl Bohumín lepší. Ve druhém zápase jsme si navíc nevytvořili ani moc šancí. Soupeř má rozdílové hráče a to taky rozhodlo," hodnotil nepovedenou sérii trenér studéneckých hokejistů.

HC STUDÉNKA – HC BOSPOR BOHUMÍN 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: Buček 2, Gelnar. KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2 (1:2 pp, 0:3).
HC Studénka: Baldík – Pelikán, Bolek, Veselský, Janečka, Lyčka, Jedlička (21. Jašek) – Mičulka, Tomášek, Štubňa – Štěpják, Pokorný (41. Martinčík), Sluštík – Sochorek, Čáň, Vacula (30. Orszulík). Trenér: M. Pokorný st.

Zbylý výsledek semifinále: Krnov – Orlová 1:4 (Konečný stav série 0:2). Finálová série Orlová – Bohumín startuje v sobotu 11. března.