Hokejová Studénka slaví, vybojovala krajský titul

Karviná – Studénka se stala mistrem krajské hokejové ligy! Tato radostná zpráva přišla z Karviné, kde se v neděli večer hrálo poslední utkání sezony. Studénka vyhrála 3:2, když hned čtyři branky z pěti padly v početní výhodě.

2.3.2010

Hokejisté HC Studénka se stali mistry krajské ligy. Rozhodlo o tom nedělní třetí utkání finálové série play off. V dosavadních dvou zápasech využily oba týmy výhodu domácího prostředí. Ve třetím utkání, v Karviné, ale vyhrál celek z Novojičínska.Foto: Deník/Ivan Pavelek

SK Karviná - HC Studénka 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Po vypadnutí největších favoritů na postup do druhé ligy, Krnova a Horního Benešova, na sebe ve finále narazila Studénka a Karviná. První utkání na ledě Karviné vyhráli domácí, přestože po většinu zápasu prohrávali o tři branky. Ve druhém utkání, ve Studénce, mohla Karviná rozhodnout. Hosté vedli ještě 5 minut před koncem o tři branky, ale Studénka v posledních sekundách zápasu srovnala a v prodloužení vyhrála.

Třetí, a poslední, utkání finálové série play off krajské ligy začali lépe domácí. V 7. minutě rozbouřil domácí stadion Belanec, který postrčil blíže titulu Karvinou – 1:0. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali. Hosté oplatili první branku stejnou mincí a v 10. minutě srovnal Mičulka – 1:1. Poslední slovo ale měli přeci jenom domácí. V 16. minutě se nemýlil Kytka a poslal podruhé do vedení Karvinou.

Kdo myslel, že brankové hody budou pokračovat, byl na omylu. Přestože Studénka již ve 22. minutě srovnala brankou Nevrkly, byli si hráči obou celků vědomi důležitosti zápasu a nikdo nechtěl udělat další zbytečnou chybu.

Poslední třetina měla rozhodnout. Nabuzení mladí hráči Karviné a zkušení hosté zaveleli k poslední bitvě. Ve 47. minutě se v Karviné na chvíli zastavil čas. Hostující Sikora rozvlnil naposled síť domácí brány a rozhodl o vítězi krajské hokejové ligy pro sezonu 2009/2010.

Petr Skulina (Karviná): Poslední utkání o titul mě celkem zklamalo. Hráli jsme dobře akorát první třetinu, ale pak to klukům přestalo jít a působili odevzdaným dojmem. Bylo to pak opravdu špatné. Svou úlohu sehrála jistě i psychika. Hráči se soupeřů určitě nebáli, naopak, byli nabuzení, ale chyběla jím zkrátka větší energie. Oproti předvedené hře během celé sezony to byl určitý úpadek.

Stanislav Kacíř (Studénka): Myslím si, že obě mužstva předvedla dobrý hokej, nicméně, my jsme s přibývajícím časem hráli opravdu výborně. Musím pochválit celé mužstvo, v čele s gólmanem Válkem, protože předvedl moc dobrý výkon. Utkání rozhodly přesilové hry, na které jsme se na trénincích pečlivě připravili.

Branky a nahrávky: 7. Belanec (Pavlovič, Zakuťanský), 16. Kytka (Pavlovič, Zakuťanský) - 10. Mičulka, 22. Nevrkla (Kabeláč, Mičulka), 47. Sikora (Kaňovský, Horák), vyloučení: 6:6, využití: 2:2, v oslabení: 0:0, poměr střel: 29:37, rozhodčí: R. Janda - Čaja, Havel, diváci: 900.

Karviná: Volf (A. Vrba) – T. Vaštík, Kytka, Milch, Niedoba, Wróbel, Rosůlek, Hublík, M. Vrba, Belanec, Zakuťanský, Pastuszek, Opravil, Pavlovič, Brudný, Bürgel, Branný, Ivanka, Ovčaři, Putniorz, Foltýn. Trenér Petr Vaštík

Studénka: Válek (Medek) – Bumbalík, Mikeska, Nevrkla, Najman, Koloničný, Mikel – Kaňovský, Sikora, Horák – D. Varga, Ma. Varga, Mi. Varga – R. Tomášek, Kabeláč, Mičulka – Čáň, Janečka. Trenéři Stanislav Kacíř a Marcel Kaňovský. Konečný stav série 1:2.

Chcete vědět, jakým směrem se bude ubírat další cesta SK Studénka. Bude bojovat o postup do II. ligy či se této možnosti vzdá? Čtěte zítřejší vydání Novojičínského deníku.

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Vizualizace.
4

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

STUDÉNKA zvládla úvodní derby v sezoně, když novojičínské béčko (v bílo-modrém) srazila po výhře 7:1 a už ve středu ji čeká šlágr v Orlové.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Chystáte se zítra ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Druholigoví hokejisté Kopřivnice padli ve Valašském Meziříčí v prodloužení a už ve středu v 18 hodin hostí rozjetý Nový Jičín.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.