Kdo čekal, že se bude opakovat výsledek 5:0 z přípravy, musel být zklamán. Padly sice čtyři branky, ale hned tři do sítě domácích. Kopřivnice navíc ve třetí části otočila z 0:1 na 3:1.

Již ve 3. minutě zvedli hosté, po střele Barčáka, ruce, ale rozhodčí po poradě s čárovými rozpažil. O chvíli později zachytil špatnou rozehrávku hostí Hübl, jeho dělovka od modré se ale stala kořistí Unzeitinga. Ve 13. minutě ujel ve vlastním oslabení kopřivnický Novák, jeho radost mu však pokazila tyč Gebauerovy brány.

Hned z následného útoku Novojičínských putoval puk před bránu hostí až k volnému Martinčíkovi, kterému na poslední chvíli přeskočil puk čepel hole.

Na začátku druhé třetiny se Kopřivnici naskytla výhoda v podobě minutu a patnáct vteřin trvající přesilovky 5 na 3. Jenže ohrozit Gebauera se Kopřivnici podařilo až při následném oslabení a pokusy Bartošáka ani Daniela Hrubého svůj cíl nenašly. V polovině utkání přišly velké chvíle domácích, ale střely Hübla, Šimečky ani Jindřicha Částečky v brance neskončily.

To už však neplatilo ve 38. minutě. V době, kdy byli domácí pod tlakem hostí, vyslal Krotil ke zteči Martinčíka, ten se dostal až před Unzeitinga a střelou nad vyrážečku poslal domácí do vedení – 1:0. Přestože se dosud hrál hokej nahoru dolů ve vysokém tempu, to pravé ořechové přinesla až poslední část. Na začátku 46. minuty, při hře 4 na 4, vypálil od modré hostující Novák, jehož střelu lehce tečoval Starmann – 1:1.

Kopřivnice rázem ožila a hráči začali aktivně napadat domácí hráče už před Gebauerem. Píle se vyplatila. Přesně v čase 49:00 nahodil puk na bránu Veřmiřovský a, podobně jako u první brány, přizvedl clonící Adam Hrubý puk, který skončil až za překvapeným gólmanem - 1:2. Podobným způsobem dala nakonec Kopřivnice i třetí, rozhodující branku. Na konci 55. minuty využil Daniel Hrubý přesilovou hru, když tečoval dělovku Vaculína od mantinelu – 1:3.

Jaroslav Havlík (trenér Nového Jičína): „Utkání začalo hrou nahoru dolů, proto jsme říkali hráčům, ať to trochu zbrzdí. Sice jsme pak vedli brankou z druhé třetiny, která byla velice slušná, ale poslední část rozhodla naše zbytečná vyloučení. Na druhou stranu jsme neproměnili přesilové hry, zvláště pak ve druhé části, kdy jsme sice početní výhody sehráli dobře, ale hráči se málo tlačili do brány.

V poslední třetině začala Kopřivnice napadat, což nedělala první dvě třetiny, a naši hráči s tím měli problémy. Kluky jsem přitom po druhé části nabádal, aby puky dávali rychle ze třetiny. Jak jsem již řekl, dnešní zápas rozhodla naše hloupá vyloučení v útočném pásmu.“

Jiří Malík (asistent trenéra Kopřivnice): „Víceméně jsme pro toto utkání vycházeli zčásti z nepovedené generálky, kterou jsme zde vysoko prohráli. Jinak druhá třetina byla v našem podání hodně slabá. Před třetí třetinou nastala v kabině trochu bouře, po které hráči začali konečně hrát a napadat soupeře, tedy přesně to, co od nich očekáváme.

Do utkání hodně promluvily přesilovky, respektive oslabení, nicméně třeba přesilovku pět na tři jsme využít nedokázali. Po vyrovnávací brance se to zlomilo a dnes jsme byli šťastnější my. Spokojeni jsme zvláště s poslední částí, která měla nějakou úroveň.“

HC Nový Jičín B - HC Kopřivnice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 38. Martinčík (Krotil) – 46. Starmann (Novák), 49. Hrubý A. (Veřmiřovský), 55. Hrubý D. (Vaculín, Merenda). Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1.

Nový Jičín: Gebauer K. - Petružálek, Hübl, Valchář, Hradil Jan, Krotil, Morava - Šimečka, Zedník A., Částečka J. - Šatrán, Hruška J., Havlík - Gajdoš, Martinčík. Trenér Jaroslav Havlík, asistent Jaroslav Trčálek
Kopřivnice: Unzeiting - Surovčík, Sochacký, Veřmiřovský, Novák, Hrubý D., Starmann, Hruškovský, Jašek, Bartošák, Bílek, Hrubý A., Vaculín, Nevrkla, Merenda, Chalupa, Jeřábek, Barčák. Trenér Václav Slabý, asistent Jiří Malík

Ostatní výsledky 3. kola: HC Studénka - TJ Horní Benešov 8:6, HC Rožnov pod Radhoštěm - HK Krnov 3:4